דצמ' 15 2008

אודות אריה מליניאק

מאת: admin

אריה מליניאק היה בעבר מאמן נבחרת ישראל בכדורסל, הקים את הליגה לקט-סל בישראל, שנותנת לילדים להתחיל להתאמן ולשחק מגיל 8. מליניאק גם הקים וניהל ליגות קיץ בכדורסל, שהיו עד אז קיימות רק בארצות הברית. בליגה כחול-לבן השתתתפו שחקנים ישראלים בלבד, והתגלו שם כשרונות צעירים רבים.

אריה מליניאק ניהל את בית הספר למאמנים במכון וינגייט, לאחר שנים רבות בו ניהל אותו יהושע רוזין, וחולל מהפכה בתוכנית האימון שהייתה נהוגה עד אז בישראל.

ב-1984 התמנה אריה מליניאק למאמן נבחרת ישראל בכדורסל, אחרי ש-7 שנים היה מאמן הנבחרות הצעירות ועוזרו של רלף קליים בנבחרת הבוגרת. 15 שנה אימן קבוצות בליגת על, וטיפח כוכבים כנדב הנפלד ודורון ג'מצ'י.

מ-1979 מליניאק שימש גם כפרשן הכדורסל של הערוץ הראשון במשחקי מכבי ת"א, נבחרת ישראל ומשחקי NBA. מליניאק הוא גם פרשן ספורט ובעל טור ב"ידיעות אחרונות", גלי צה"ל וערוץ הספורט. בין היתר הגיש את תוכנית "ציפורי לילה" בגל"צ.
אבל עיקר עיסוקו של אריה מליניאק הוא אימון אישי – קאוצ'ינג - בגישה מיוחדת אותה פיתח לפני כ-20 שנה. הרעיון מתבסס על האמונה ש"החיים הם משחק", שיש לו כללים, משתתפים, פעולות, תוצאות, והוא מוגדר במרחב ובזמן. ע"פ מליניאק, המשחק הוא שמניע בני אדם מעבר לנסיבות ולמגבלות, וכך גם שיטת האימון שלו.

ביוני 2011 נסע אריה מליניאק לקורס BUSINESS MASTERY אצל אתוני רובינס בקמפוס שלו באיי פיג'י, ובנה מודל ניהול עסקי חדשני. "7 מפתחות לניהול עסקי" משלב את התובנות של אנתוני רובינס עם גישת האימון של מליניאק.

7 מפתחות לניהול עסקי:

1. מפה עסקית – שתראה בכל רגע כיוון ומרחק בין איפה אתה נמצא, ולאן אתה רוצה להגיע.

2. חדשנות – להוסיף ערך ללקוח בכל אינטראקציה.

3. שיווק – להכיר את צרכי הלקוח כל כך טוב, שהמוצר כבר ימכור את עצמו

4. מכירות – תהליך של שינויים קטנים שיצטברו בטור לשינוי גיאומטרי.

5. צפיית עתיד – באמצעות מודל מחזור חיים של עסק.

6. לוח תוצאות - חשבונאות בסיסית היא השפה על עסקים.

7. המשחק – להפוך את הלקוחות לאוהדים!

סדנאות "7 מפתחות למומחיות עסקית" מיועדות לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, ולמנהלים בחברות ארגונים, ופתוחות גם לקהל הרחב.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.