יוני 07 2016

כך שודדים מרכזי הספורט את המועצה להסדר הימורים, בחסות חברי הכנסת ושר האוצר.

מאת: admin בשעה 19:55 נושאים: כללי

בשבועות האחרונים מתלוננים מועדוני ספורט, שמרכזי הפועל ומכבי ממשיכים לקפח אותם. שרת הספורט הקודמת, לימור לבנת, חייבה את הקבוצות לקבל, כמעט בעל כורחן, את הכספים שמגיעים להם ממועצת ההימורים ישירות לחשבונם, אבל חלק נכבד מההקצבות לקבוצות, עדיין זורם למרכזים, בעיקר להפועל ולמכבי.

היו זמנים שהמרכזים היו מעבירים דרך חשבונם את ההקצבות שהגיעו לקבוצות, וגוזרים לעצמם 25 אחוז! לשמחתי עמלתם ירדה ל-15 אחוז, וב-2009 יש תפנית בעלילה.  מרכזי הספורט הצליחו לעבוד על ח"כ דאז רונית תירוש, ושינו אופן החישוב. במקום 15 אחוזים מכלל ההקצבות שמגיעות לקבוצות שמשתייכות להפועל, מכבי, אליצור ובית"ר, שהיו שווים אז 15 מיליון שקלים, הם תרגמו את הסכום לארבעה אחוזים, אבל מכלל הכנסות מועצת ההימורים, שהיום שווים ל-23 מיליון שקלים!

מי לא היה רוצה להיות שותף של הטוטו, בלי להתאמץ ובלי להשקיע אגורה? טירוף.     לאור הגידול בהכנסות ב-2015, העבירה מועת ההימורים הפרשים לקבוצות ולמרכזים. הקבוצות קיבלו תוספת של 7 אחוזים, ואילו מרכזי הפועל, מכבי, אליצור, בית"ר ועוצמה זכו בתוספת של… 140 אחוז! ומה הם עושים בכסף? מפתים קבוצות לעבור או להישאר במרכז מסוים, בשביל לקבל עבורם עוד עמלות וחוזר חלילה.

אי אפשר לקחת ממרכזי הספורט את תרומתם לפיתוח הספורט ב-30 השנים הראשונות לקיום המדינה. מצד שני, אי אפשר להסתיר את הנזק שהם גורמים לספורט, ואת תרומתם משנות ה-90 להשחתת המערכת, בבחירה של אנשים כמו צבי ורשביאק, אבנר קופל, אדי קואז, נועם צבי ועוד רבים וגרועים, לנהל את הועד האולימפי, איגודי הכדורסל, הג'ודו, השחייה ועוד.

במדינה שמפריטה מאוצרות טבע ועד שירותי סיעוד, עדיין מזרימים מיליונים לגופי ספורט שמעכבים את קידום הספורט. למה? כי הפועל עדיין מסונף להסתדרות שנשלטת בידי מפלגת העבודה. מכבי שמשתייך למכבי העולמי, היה קשור אידיאולוגית למפלגה הליברלית שהפכה לחלק מהליכוד. החלק החירותניקי בליכוד הקים את בית"ר, ואליצור שייכת למפד"ל שמרכיבה את "הבית היהודי".

אז למרות שאין קשר שבין נייט רובינסון למפלגת העבודה, ומכבי חיפה ותל אביב לא סופרות את מרכז מכבי, ולמרות שאיתן כבל (עבודה) הוא אוהד מכבי ת"א ויריב לוין (ליכוד) אוהד הפועל ת"א, כשהמרכזים בסכנה האוהדים נזעקים למנוע שינוי. רונית תירוש, שבישלה את הדייסה, כבר לא בכנסת, והקבוצות ממשיכות לאכול אותה ולהיחנק.

למרות שבאגף התקציבים היו שמחים לבטל את שיטת ההקצבות למרכזים, מי שתוקע את המהלך הוא כבוד השר משה כחלון. מישהו אמר אוהד מכבי חיפה?

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות