אפר' 19 2016

קומבינה ספורטיבית בפוליטיקה

מאת: admin בשעה 18:10 נושאים: כללי

במשרד המשפטים התקיימה השבוע ישיבה בעניין העסקת פרננדו היירו. כמקובל במקומותינו אכלו בורקס, שתו קפה, והחליטו לא להחליט. גלגלו את הכדור בחזרה למשרדי האוצר והספורט, שימשיכו לריב.

כשמינו את לואיס פרננדס למאמן נבחרת ישראל, בשכר שגבוה פי 3 מזה של היירו, אבי התייעץ עם לוזון, שטרן התייעץ עם חלובה, וסגרו עניין. אני לא בעד השכונתיות. ללוזון מגיע אולי ציון אפס במנהל תקין, אבל בכדורגל הוא מבין. מינוי יועץ כדורגל אינו מעניינו של משרד הספורט, כמו ששרת התרבות לא תייבא יועץ לתזמורת הפילהרמונית. ממשלה צריכה לקבוע כללים, להעביר תקציבים ולדאוג שדברים יתנהלו על פי כללי מנהל תקין.

שרת הספורט הייתה יכולה לסיים את הפארסה תוך דקה, אילו העבירה מיליון שקלים (שאין לה) להתאחדות לכדורגל, כדי שזו תבחר יועץ ותתפעל אותו. הבעיה שהיא לא תוכל להתהדר בנוצות לא לה, אז שהקרקס יימשך.

מיום כניסתה לתפקיד, שרת הספורט מתמקדת בעיקר בייצור כותרות לקהל הפריימריז שלה. שערוריית פרננדו היירו מצטרפת להכרזה על הקמת יחידת משטרה מיוחדת לטיפול באלימות בספורט (שלא הוקמה), להודעה על תחנת רדיו נוסטלגי (שלא בתחום סמכותה), ל-2.4 מיליון שקלים שלא יועברו מנהלת ליגת כדורסל נשים (שכמובן הועברו). מילה של מירי זו מילה.

"הועדה המייעצת" המיותרת לה היירו אמור לייעץ, קיימת כדי ששרת הספורט תקבל קרדיט. אני אדאג למיליון שקלים, היא שואלת, וההתאחדות לכדורגל תחגוג על חשבוני? אותה שאלה בדיוק שואל שר האוצר משה כחלון: אני אסדר לה מיליון שקלים, בשביל שהיא תצטלם מקפיצה כדור עם פרננדו היירו?

אז הנה הקאץ': פרויקט היירו תקוע כי מאז מותו של יו"ר מועצת ההימורים צחי פישביין ז"ל, שמירי רגב ניסתה להעיף מהר יותר, גבוה יותר וחזק יותר, אין למועצה יו"ר. המחליף ימונה רק באישור שרי הספורט והאוצר, ואין הסכמה. כרגע מכהן ממלא מקום מצוין רוני פרידמן, הבעיה שהוא נציג האוצר ומהתפוצה הלא נכונה. עד שרגב לא תאשר את המועמד של כחלון, הוא לא יממן את העסקת היירו.

עד אז אני מציע למשרד המשפטים לדאוג שהפרקליטות לא תסגור תיק תאונת דרכים קטלנית תוך שבועיים ותמנע חשיפת מחדלים במכון לרפואה משפטית. משרד האוצר שידאג להפסקת ההתעללות בניצולי השואה. ומירי רגב תפנים שהיא השרה ולא דוברת משרד הספורט.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות