אפר' 08 2016

שחקן שחותם עם סוחר סוסים, שלא יתלונן שמתעללים בו

מאת: admin בשעה 20:18 נושאים: כללי

הספורט מוציא מאנשים את הטוב שבהם, והספורט מוציא מאנשים גם את הרע שבהם. לאלי טביב  יש טביעת עין מצוינת לאתר שחקנים זולים עם פוטנציאל גדול. אבל לטביב יש גם צד שני, איש ריב ומדון. לגיטימי למכור שחקנים ברווח גדול, השאלה, האם המטרה מקדשת את כל האמצעים? אלי טביב רב עם אוהדי כפר סבא, הפועל ת"א בשלב מסוים גם עם אוהדי בית"ר ירושלים. אוהדים  הגיעו אליו עד הבית. טוטו תמוז הגיע אליו בדהרה וקילל אותו בשידור ישיר בגמר הגביע. לאחרונה הצטרף לרשימת הנפגעים גם קפטן בית"ר ירושלים עומר אצילי. איך אפשר לריב עם אצילי?

לאצילי יש סוכן, רונן קצב, שיודע גם הוא דבר או שניים בעסקי כדורגל, ומנסה למקסם את הפוטנציאל של הילד גם בבנק. האפשרויות לעשות כסף בישראל הם מוגבלים. כי רק מיץ' גולדהאר, אלונה ברקת ויענקלה שחר, קונים ביוקר. כשמכבי ת"א, מכבי חיפה או הפועל באר שבע נופלות עם שחקן, זה כואב. כשטביב או איזי שרצקי נופלים פה ושם בבחירת שחקן הנזק קטן, אבל כשהם מוכרים שחקן הרווח גדול.

החוזה של עומר אצילי מסתיים בתום העונה הבאה. זה אומר שהוא יכול לנהל משא ומתן עם קבוצות אחרות החל מינואר הקרוב, ולהשאיר את טביב עם דמי השבחה בלבד. נכון שהשחקן צריך להגיד תודה למועדון שתרם להתקדמות שלו, אבל אנחנו ב-2016 והעבדות הסתיימה ב-1865. זה לא מקרה ראשון שקבוצות מייבשות שחקן, כדי לאלץ אותו להאריך את החוזה. שחקן גרוע יאריך את החוזה בשמחה, שחקן מצוין ישאף להגיע למו"מ כשהוא חופשי. לא אצל טביב. בית"ר ירושלים לא תרד ולא תעלה עד סוף העונה מהמקום השלישי, ולכן אפשר לייבש את עומר אצילי עד שיישבר ויחתום. קבוצות לוחצות לפעמים על שחקנים שיעלו למשחק חשוב עם זריקה לשיכוך כאבים. זה המקרה הראשון שקבוצה מייבשת שחקן בריא, בטענה שהוא פצוע. ככל שאצילי וסוכניו מסמרטטים את עצמם, ומודיעים שהוא ישחק רק בבית"ר ירושלים, טביב רק מהדק את הלפיתה.

הייתי בסיטואציה דומה בגיל 18, כששיחקתי בהפועל רמת גן ורציתי לעבור להפועל תל אביב. הקבוצה לא הסכימה לשחרר אותי, נכנסתי להסגר שהיה אז לשלוש שנים! אחרי שנה הם הבינו  שלא אשאר וחתמו על טופס שחרור. לא היה אז ארגון שחקנים, והשחקנים היו עבדים. איפה ארגון השחקנים, כשקבוצה מייבשת שחקן? נכון שאפשר לטעון שאלו שיקולים של מאמן, אבל גם משה דמאיו ניסה לאלץ את יוסי אבוקסיס לקרקע את לירוי צעירי, כשאחיו תבע בני יהודה. בסוף הקבוצה  התקפלה  וגם הפסידה את יוסי אבוקסיס.

שחקן שחותם חוזה עם בעל קבוצה שמתעלל בשחקנים, שלא יבוא אחר כך בטענות שמתעללים בו.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות