מרץ 08 2016

ליגת על לנשים היא מקצוענית, אבל ללא הצדקה כלכלית

מאת: admin בשעה 21:16 נושאים: כללי

ליגת על לנשים היא מקצוענית, אבל אין לה בסיס והצדקה כלכלית. תקציב ציבורי, ממשלתי או עירוני, לא צריך להיות מופנה לליגות מקצועניות בשום ענף, אלא לבניית מגרשים, לפעילות ילדים ונוער, להכשרת מאמנים ומאמנות, לתפעול נבחרות. לא לתשלום לשחקניות מקצועניות ולא לשחקנים מקצוענים, חלקם זרים וזרות שנהנים כבר ממתנה של פטור חלקי ממס הכנסה.

מאז פרשת "ישראל ביתנו" מנהלים וחשבים במשרדי ממשלה, חוששים להעביר כספים בלי שיהיה להם כיסוי. כחלק מההסדר הסכים איגוד הכדורסל לדחות לליגת הנשים פירעון הלוואה בסך  800,000 ₪, שכנראה לא תוחזר לעולם, ועוד 1.147 מיליון ישולמו ע"י משרד הספורט. מחצית  מהסכום הועברה, זה אומר שבפועל רק 600,000 ₪ ישולמו עכשיו, מה שמחזיר אותנו לשימוש שנעשה בכסף.

בליגת על לנשים יש בקושי ארבע קבוצות סבירות. מנהלות אותן עסקניות שמתפרנסות מזה כבר עשרות שנים, והכספים, אם וכאשר יועברו, יופנו לתשלום משכורות למנהלות ולשחקניות שחלקן זרות, כל זאת בליגה שאין בה עניין. בסופו של יום מי שיש לו זכות קיום יתקיים, ומי שאין לו זכות קיום לא יתקיים, ויש דרך לבדוק את זה, לפני שטוענות לקיפוח מגדרי.

שרת הספורט הנוכחית והקודמת הן נשים. תפקידה של יו"ר מנהלת הליגה, רו"ח איריס שטרק, הוא, בין היתר, גיוס חסויות. רקפת רוסק עמינח (בנק לאומי), לילך טופילסקי אשר (בנק דיסקונט), סמדר ברבר צדיק (הבנק הבינלאומי), עפרה שטראוס, איריס בק (סמנכ"לית שיווק 'טבע'), מקסין פסברג (אינטל ישראל), שלי לנצמן (מיקרוסופט ישראל), טל גרנות גולדשטיין (הוט), סטלה הנדלר (בזק), עדי סופר תאני (פייסבוק ישראל), כולן מנהלות חברות עם תקציבי שיווק גדולים. איך זה שאף אחת מהן לא מוצאות עניין בחסות לכדורסל נשים? איך אפשר לטעון שהליגה מקופחת על רקע מגדרי?

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות