פבר' 06 2016

מכבי חיפה הביסה את מכבי ת"א בכדורסל לתפארת.

מאת: admin בשעה 22:22 נושאים: כללי

כשמכבי ת"א מנצחת הסיפור הוא מכבי ת"א. כשמכבי ת"א מובסת, שוב הסיפור הוא מכבי ת"א.  הגיע הזמן שנעשה כבוד וניתן קרדיט למי שעובד קשה, חוטף וקם, חוטף וקם, ובסוף זוכה לטעום נצחון גדול.

זה לא היה ההישג הגדול ביותר של מכבי חיפה. באותו אולם הם זכו לפני שנתיים באליפות, בהבדל קטן – גל מקל שהוביל אותם לאליפות בניצחון על מכבי ת"א של דיויד בלאט, היה אתמול בצד המובס. גם הרכב חסר של מכבי ת"א, לא מפחית כהוא זה מגודל ההישג של חיפה. אחרי שתי הנפילות במפגשים האחרונים בין הקבוצות, הם ניפצו מחסום פסיכולוגי.

ז'אן טבק לא מפסיק לדבר על הגנה, בחיפה עושים אותה. לוחצים על הכדור, סוגרים קווי מסירות, מובילים את השחקנים ליד החלשה שלהם. מקל שנוהג לטייל לסל ביד ימין, נשלח לאבד כדורים בשמאל. כשהפנה את הגב לשומר, הגיע שומר נוסף. טיילור רוצ'סטי נשלח לימין ואיבד כיוון. כשהמחליפים של רמי הדר עלו לשחק, לא הוגשה ירידה במשחק, כי הרכז המחליף דיברתולומיאו, לא פחות טוב מהרכז הפותח גרגור ורגאס, ושניהם לוחצים על הכדור עם חנן קולמן גם כשחיפה מובילה ב-35 הפרש.

חוזרים מטיים אאוט ב-40 הפרש, עם אזורית לוחצת. סגירה של חמישה שחקנים בריבאונד,  נותנת שחרור מהיר במסירה למתפרצת. יסודות, חברים. הבסיס של הבסיס. לא קשקושים של הגנה מתוחכמת, שמתחלפת מאזורית רעה לאישית קטסטרופאלית. למאמן של חיפה אין על הראש פרויקט שדרוג אישי כמו דרגן בנדר, שצריך לעשות לו וקס ופוליש בשביל להכין אותו למכירה.

תעברו שחקן-שחקן, ספק אם שמעון מזרחי היה מחתים אפילו אחד ממכבי חיפה, למרות שכמעט כל שחקן של חיפה טוב מהשחקן באותה עמדה במכבי ת"א. אני לא יודע מי הסקאוט של ג'ף רוזן, אבל צריך לתת צל"ש לאיש הזה, שמביא שנה אחר שנה שחקנים מצוינים בסביבות ה-100,000 דולר, ששווים לפחות חצי מיליון לפי מדד מכבי ת"א. כשאזדמן לחיפה אקפוץ לראות אימון של רמי הדר, זה מעניין אותי יותר ממשחקים של רוב הקבוצות. האיש אומר ועושה כדורסל של צווארון כחול, ואני אוהב את זה.

לתגובות: arie@maliniak.co.il

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות