ינו' 17 2016

טור ספורט לתוכנית הכלכלה של רדיו ללא הפסקה 14.1.16

מאת: admin בשעה 17:06 נושאים: כללי

קבוצה מקצוענית היא עסק לכל דבר, רק עובד הפוך. בעסק מסחרי – הפועלים מרוויחים שכר מינימום, המנהלים מרוויחים מיליונים, והבעלים עושים מיליארדים. בספורט השחקנים מרוויחים עשרות מיליונים, המנהלים מיליונים ובעלי הקבוצות? מפסידים.

מעט קבוצות מקצועניות מצליחות לסגור עונה באיזון תקציבי. בודדות מסיימות עונה בעודף. הרוב המכריע של בעלי הקבוצות, מביאים כסף מהבית. קבוצה שמסיימת עונה בעודף, קונה בכסף הזה שחקנים. קבוצה שמפסידה, יורדת ליגה. אז איך אפשר בכלל להרוויח?

אם בעלי הקבוצות היו מנהלים את העסקים שלהם, כמו שהם מנהלים את הקבוצות, לא היה להם כסף לקנות קבוצה. המסקנה: קבוצה לא יכולה להחזיק בצמרת בלי אבא עשיר. לצ'לסי יש את רומן אברמוביץ', למכבי ת"א את מיץ' גולדהר. ארסנל משחקת באצטדיון "האמירויות". מנצ'סטר סיטי זה הבייבי של סולימן אל-פאחים מאבו דאבי. וקטאר, שתארח את המונדיאל ב-2022, משלמת לברצלונה (אני מקווה שאתם יושבים)  260 מיליון יורו לארבע שנים, והכל בשביל מה? לשים את הסמל שלה על החולצה של מסי.

השיחים מהמפרץ הפרסי הם דו פרצופיים. הם מבינים שהדרך הבטוחה להשתיק את מימון הטרור, הוא באמצעות חסות לקבוצות כדורגל. כדאי שילמדו מהמצביעים של מירי רגב. הם תומכים בדרישתה לאסור על העברות כספים מקטאר לבני סכנין, אבל זה ממש לא מפריע להם לקחת את הילדים לחגוג בר מצווה בקמפ נואו, למרות שקטאר היא המממנת של ברסה.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות