ינו' 12 2016

גל מקל חתם במכבי ת"א. היעד הבא ליאור אליהו

מאת: admin בשעה 11:06 נושאים: כללי

גל מקל חתם בשעה טובה במכבי ת"א לשלוש וחצי שנים, ואני עדיין לא מוכן להמר שהוא יסיים את כל תקופת החוזה במכבי ת"א. כי ההיסטוריה מראה שאצל מקל הכל זמני. עוד לפני שהוא מתחתן, הוא דואג להכניס בכתובה סעיף גירושין. תמיד ישנה אצלו אופציה ליציאה. הפעם שני הצדדים הגיעו   לשפל כזה, שברירת המחדל הייתה בלתי נמנעת.

הכל עניין של סיטואציה וטיימינג. אחרי ההדחה מהיורוליג, מכבי ת"א נחלצה במוצאי שבת בעור שיניה ממכה קשה. מכבי חיפה נתנה לה במתנה את חצי גמר הגביע, וזאת אחרי שסללה עבורה את הדרך לזכייה בגביע כשהעיפה את הפועל ירושלים. גם מקל הגיע לשפל, אחרי ששוחרר מהכוכב האדום בלגרד באופן די מביש, וזה נתן לשני הצדדים זמן וחומר למחשבה. כנראה שבשביל שיהיה טוב, צריך קודם שיהיה רע.

ירושלים הייתה מוכנה לשלם למקל לפני תחילת העונה יותר משהוא יקבל עכשיו במכבי, אבל למכבי ת"א יש יורוליג מובטח – משהו שירושלים לא תוכל להציע לו בעשרים השנים הקרובות. מכבי ת"א לא ניצחה את ירושלים במרוץ, כי הפעם לא היה בכלל מרוץ. ירושלים ויתרה מראש, בדיוק כמו שמכבי לא התמודדה על ליאור אליהו ויותם הלפרין לפני שנתיים.

מה מקל מביא למכבי ת"א? בהשוואה לג'ורדן פרמאר, מקל הוא אחד השומרים הגדולים בעולם. הוא יוריד מטיילור רוצ'סטי את הובלת הכדור, וישחרר אותו לתפקיד שלשמו הוא הובא – לקלוע. מקל הוא לא קלע יציב מחוץ לקשת, אבל זה לא מה שחסר למכבי. סילבן לנדסברג, גיא פניני ורוצ'סטי, לא זקוקים לעוד מיידה שלשות לצידם. מקל יכול לשחק בעמדה 2, אבל אוהב את הכדור בעמדה מספר 1. לדעתי זה יתרון, כי מרוב שחקנים שמסוגלים לשחק בכמה תפקידים, בסוף אין אפילו אחד שמוביל כדור ואין מי שישחק מתחת לסל. עכשיו יהיה יותר סדר, ובליגה של חוק רוסי מכבי ת"א החתימה את השחקן הישראלי הפנוי הטוב ביותר. זה קרה אמנם באיחור, אחרי שמכבי כבר הודחה מהיורוליג, אבל בהתחשב במצבו הבריאותי של יוגב אוחיון, טוב מאוחר מאשר אף פעם.

במכבי ת"א מרגישים שהם נתנו נוק אאוט לירושלים, וזהו רק המהלך הראשון. הם הולכים להיכנס בירושלים בקיץ, והמטרה הבאה – ליאור אליהו. אחרי שהסבירו לנו שמתאזרחים הם בעצם ישראלים וג'ורדן פרמאר שוחרר, חזרנו לדיבורים על "קבוצה ישראלית". כמה דקות משחק העונה דגן יבזורי כשהוא בריא? נכון שישראלים עולים ביוקר כי הם משלמים מס מלא, אבל בכסף שבוזבז על ויטור פבראני, ארינזה אונווקו וג'ורדן פרמאר, אפשר היה להחתים שני ליאור אליהו ושלושה יותם הלפרין.

מקל שמח לסגור מעגל, אבל אסור לשכוח איפה המעגל נפתח. ניהול המשחק של גל טוב בהרבה מניהול הקריירה שלו. בשבע השנים האחרונות הוא על קרוסלה. לא פעם נשאר בלי חוזה, או תקוע בקבוצות שהוא לא רצה להגיע אליהן. בגיל 20 מקל חזר מהקולג' טעה כשחתם במכבי ת"א ולא שיחק דקה. ההשאלה לגליל הייתה מוצלחת. בסוף אותה עונה שוב טעה כשחזר למכבי ת"א. שוב שיחק מעט, ושוב הושאל לגליל והיה שותף לאליפות. חתם לשנתיים בבנטון טרוויזו, אבל השלים רק עונה אחת. חזר לארץ והעדיף להישאר בבית עד אמצע העונה, כי דרש להכניס סעיף יציאה בחוזה. כשהתקפל וחתם במכבי חיפה, היה שותף לזכייה באליפות, כולל הצגה גדולה בגמר נגד מכבי ת"א, שאולי סללה את דרכו ל-אן.בי.איי.

אחר עונה בדאלאס 'מאבריקס', חתם בניו אורלינס 'פליקנס' ושוחרר. העדיף אימונים אישיים בארצות הברית וחצי עונה בנובגורוד על חזרה לישראל. בתחילת העונה חתם בכוכב האדום בלגרד. לדבריו ידע מראש שהוא הוחתם כדי לשמש כמחליף לשחקן פצוע, וזה מעורר עוד יותר תמיהות, למה לא חזר למכבי ת"א או לירושלים בתחילת העונה.

לגיטימי שלשחקן יהיו שיקולים פיננסיים וחלומות מקצועיים. מי שמאמין שהוא מספיק טוב בשביל לשחק ב-אן.בי.איי., שילך עד הסוף על החלום. אבל כאשר שחקן עובר בשבע שנים ב-11 קבוצות, זה מראה על אובדן דרך. כי מכל הסיבוב הגדול, ההצלחה הגדולה של מקל הייתה דווקא בשתי קבוצות "קטנות": אליפויות בגליל / גלבוע ומכבי חיפה, שהוא הצטרף אליהן כמעט מחוסר ברירה. יכול להיות שהבעיה הייתה האחיתופל שייעץ לו עד לאחרונה, אבל מקל חוזר בפעם השלישית למכבי ת"א. פעמיים לא שיחק בכלל, ועוד פעמיים-שלוש עלה להם על העצבים במשא ומתן. איזה מעגל נסגר פה בדיוק?

הפעם  הוא בוגר יותר, עם פחות הסחות דעת וחלומות באספמיה, עם מטרה ברורה. החוזה  לשלוש וחצי עונות, אבל את הסחורה הוא חייב לספק עוד העונה, כי פחות מאליפות לא בא בחשבון.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות