דצמ' 22 2015

שתי קדנציות, מקסימום.

מאת: admin בשעה 20:50 נושאים: כללי

את השחיתות לא המציאו בישראל, אבל אנחנו במקום טוב באמצע. בכל העולם כשמישהו מציג מועמדות לתפקיד חשוב, מוצאים שלדים בארון. תאוות בצע ותאוות שררה הולכים כנראה יד ביד.     אני לא מאמין שיש אדם אחד בעולם, שהאמין שפיפ"א החליטה לקיים את המונדיאל ברוסיה (2018) ובקטאר (2022), בלי שמישהו מהקודקודים ישלשל מיליונים לכיסו. בכל העולם מנסים להצר  צעדיהם של מלביני הון ומושחתים, הגנבים תמיד מקדימים בצעד אחד את המשטרה. אדם כמו ספ בלאטר, לא יחזיר את כספי השוחד, גם אם הם יימצאו. אני מאחל לו אריכות ימים, אבל בגיל 79 ספק הוא יזכה לחיות את שמונה השנים בהן הושעה מכל פעילות בפיפ"א.

מישל פלאטיני הוא סיפור שונה. היה שחקן ענק וכנראה ראה כמה מרוויחים כוכבי כדורגל בשנים האחרונות, והרגיש שהוא נולד בתקופה הלא נכונה, ומנסה להשלים הכנסה בקומבינות עם ספ בלאטר. אף אחד לא היה זקוק ל-ועדת האתיקה של פיפ"א, בשביל להבין שבלי למרוח מישהו, קשה להסתדר שם. מפתיע שבכלל קיימת בפיפ"א ועדת אתיקה. איך אף אחד לא חקר עד היום, למה ראשי התאחדויות הכדורגל העולמיות מקבלים החלטות הזויות. היו דו"חות מרשיעים, קברו אותם.

אילו פרקליטות המדינה בסוריה, הייתה מחליטה להגיש כתב אישום חמור נגד בשאר אל אסד, הייתי פחות מופתע מאשר מהחלטת ועדת האתיקה של פיפ"א, להרחיק את ספ בלאטר ומישל פלאטיני לשמונה שנים. בשאר אסד בשלטון 15 שנים, בלאטר 17. פה מתחילה הבעיה וזהו מקור השחיתות. אנשים שמכהנים בתפקיד תקופה ארוכה, ומתחילים להרגיש שהארגון, המדינה, המשרד הממשלתי, העיר, ארגון הספורט, הם שלהם. הם מכופפים חוקים, עוקפים תקנות, מחסלים מתנגדים, בסוף גם שולחים ידיים לקופה הציבורית ולישבנים של נשים. הם מעל לחוק.

אסור שאדם יכהן בתפקיד יותר משתי קדנציות. זהו מקור לשחיתות ציבורית. אם כהונת נשיא ארצות הברית מוגבלת לשתי קדנציות, בטח שזה נכון ליו"ר ועד אולימפי או איגוד ספורט. רוב החשודים בשחיתות, כיהנו תקופות ארוכות. לא פחות חשוב להקפיד, שכאשר אדם זז מתפקידו,  שלא ימשיך לנהל את אותו מוסד בשלט רחוק באמצעות אנשי קש. הבעיה שמי שאמור לקבוע את הכללים האלה, הם אותם אנשים עצמם.

השאלה, מה יהיה עכשיו על מערכת היחסים ההדוקה, שהייתה לראשי הכדורגל שלנו עם המושחתים בפיפ"א ואופ"א. מי ימנע את ניסיון ההדחה הבא שלנו, כי ג'יבריל רג'וב לא יהפוך לידיד ישראל, ודיון  ההדחה שלנו מפיפ"א הוא עניין של זמן.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות