נוב' 26 2015

מכבי ת"א בכדורסל לא מייצגת את ישראל

מאת: admin בשעה 9:05 נושאים: כללי

גביע אירופה לאלופות, הגביע שמכבי זכתה בו ב-1977, 1981 מת בשנת 2000. מאז מתקיים באירופה טורניר שמבטיח מקומות שמורים, מתחזה לגביע אירופה לאלופות, ומרוקן מעניין את המאבק על האליפות במדינות.    15 שנים מוכרים לנו שקר, שהיורוליג הוא גביע אירופה לאלופות. גם אני שותף להונאה, כי לא הקפדתי להדגיש שגביע היורוליג או הסופרוליג זה לא גביע אירופה אלא עסק פרטי. מכבי ת"א אינה מייצגת את ישראל ביורוליג, מאחר שאף פעם לא השיגה את הכרטיס בתחרות ספורטיבית אלא בקומבינה. עד היום אפשר היה לקבל איכשהו טענה שמכבי הצטרפה ליורוליג בתנאים שנקבעו קודם.  מי שרוצה לייצג את ישראל, שידאג לישראל. מי שדואג לעצמו, מייצג את עצמו. מכבי ת"א מייצגת את ישראל ביורוליג, כמו שאתם מייצגים את ישראל כשאתם קונים במרקס אנד ספנסר. הם קנו כרטיס ליורוליג, אתם קניתם חולצה ומכנסיים. 36 פעמים מכבי ת"א ייצגה את ישראל בגביע אירופה לאלופות, ואם היה ספק עד עכשיו, מעתה ברור שאת ישראל מייצגות רק נבחרת ישראל או קבוצות במפעל רשמי!

ביורוליג משחקות אמנם רוב הקבוצות הטובות באירופה, אבל זהו ביזנס שפועל בשיטה אנטי ספורטיבית. הוא לא הוקם בשביל לקדם את הספורט, אלא לעשות כסף. מכבי ת"א הפסידה את האליפות ארבע פעמים בשמונה השנים האחרונות, בעונה שעברה אפילו לא הגיעה לגמר, והמשיכה לשחק ביורוליג. בשביל להסיח את דעתכם מהאנטי ספורטיביות של היורוליג, הם מתבכיינים שפיינל פור שמתקיים אחרי ליגה בישראל, זה לא ספורטיבי. ואיזה שיטה אישרו בשבוע שעבר ביורוליג? פיינל פור אחרי ליגה של 30 משחקים. שמעתם מילת מחאה משמעון מזרחי? כי פיינל פור אחרי ליגה זו אחלה שיטה בשביל לגנוב גביע מריאל מדריד או צסק"א, ושיטה שנועדה לפגוע במכבי ת"א כשזה בישראל.

כשירושלים זכתה אשתקד באליפות, דיויד פדרמן הודה בכנות ראויה לציון, שזה רע למכבי וטוב לכדורסל. תארו לכם איזו ליגת אש הייתה, אם אובדן האליפות היה מונע השתתפות ביורוליג, ונותן הזדמנות לעוד קבוצה לעשות קופה. זה הדבר היחיד שהיה יכול להחזיר אי-פעם תחרות אמיתית לליגה, ולכן מונעים את זה. יש עוד ליגה בעולם, שבסוף העונה הפרס מובטח מראש לאחת הקבוצות בלי קשר לתוצאות המשחקים?

שום תועלת לא צמחה עד היום לליגת "ווינר" מהקשר עם היורוליג. האלופה לא משתתפת, והתנאים שנכפו על כולם בשביל להקל על מכבי את ההופעה ביורוליג פגעו בכולם. הליגה הוצפה בזרים, ובתמורה נתנו  כפיצוי לשחקנים הישראלים את החוק הרוסי, שזה חטא על פשע.

מה לבני הרצליה, חולון, אשדוד/באר טוביה ואילת, וליורוליג? למה מנהלת הליגה צריכה להיות קשורה ליורוליג, שרק מוציא מהליגה שלנו את העניין בכרטיס מובטח למכבי ת"א? הדלת ליורוליג נסגרה בעצם עכשיו בפני קבוצה ישראלית נוספת ל-20 השנים הבאות. מקומה של מכבי במחלקה הראשונה מובטח. ירושלים, חיפה, ראשון לציון יילחמו בכל עונה על הזכות להידחף למחלקת תיירים דרך היורוקאפ, להופעה חד פעמית ביורוליג, ושוב לסוף התור.

כל הכבוד למכבי ת"א שדואגים לעצמם, אבל הגיע הזמן שיתר הקבוצות בישראל יתעוררו.  מנהלת הליגה צריכה להגיד ליורוליג: ביי ביי! מי שמדיר אותנו, אנחנו מדירים אותו. לא צריך להקשות בכוונה, אבל מי שרוצה  לשחק עוד 37 משחקים בעונה באירופה, שהיורוליג תתאים את לוח המשחקים שלה לליגה הישראלית.

לא צריך לחכות שתקום מסגרת אירופית חדשה ולהצטרף אליה, צריך להיות בין היזמים שמקימים אותה. אורי אלון וראשי קבוצות נוספים, צריכים להיות ה-שמעון מזרחים של המסגרת האלטרנטיבית האירופית החדשה. חשוב שינהגו על פי דרכו של הלל הזקן, ולא יעשו לאחרים מה ששנוא עליהם. אם ירושלים לא אוהבים שהשאירו אותם בחוץ ביורוליג, שלא יסגרו את המסגרת החדשה שתקום בפני אחרים. כרטיס יהיה שמור לאלופת ישראל, כולל מכבי ת"א. ירצו יכלו, לא ירצו אחרים יאכלו.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “מכבי ת"א בכדורסל לא מייצגת את ישראל”

  1. חיים תורבתאריך 26 נוב' 2015 בשעה 9:40

    אריה צודק במאה אחוז לא ברור לי למה הקבוצות בארץ עדיין מוכנות לקבל את מכבי תל אביב כקבוצת ליגה בישראל הרי זה בלוף .ידוע שמי שלוקח אליפות בישראל לא יכול לשחק ביורו ליג אז כדאי מלהוציא את מכבי מהליגה היא לא עושה לנו טובה שהיא משחקת בליגה הישראלית פריירים המנהלים ובעלי הקבוצות זה ברור שללא מחאה ופעולה חד צדדית זה לא ישתנה למזרחי ופדרמן לא מעניין הקבוצות בארץ.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות