דצמ' 09 2014

גמר הגביע, רק בארנה בירושלים

בשבוע הבא יוחלט באיגוד הכדורסל היכן יתקיים גמר גביע המדינה. כל חצאי הגמר וגמרי הגביע והליגה התקיימו ב-30 השנים האחרונות בהיכל הספורט ביד אליהו, לכן ב-30 השנים הבאות כל משחקי הגמר צריכים להתקיים מחוץ ליד אליהו. על מה יש לדון?

כשיד אליהו היה המתקן היחיד שמסוגל לארח יותר מ-2,500 צופים, היה היגיון בטיעון האנטי ספורטיבי הזה. אבל הויכוחים נמשכו גם אחרי שחנכו את רוממה בחיפה. עכשיו יש סוף-סוף היכל פיס גדול ומשוכלל בירושלים, ועדיין מתווכחים.

בתקופה בה בירת ישראל מצויה תחת מתקפה ובתי ספר מבטלים טיולים, איגוד הכדורסל  לא יכול להחליט לדלג על האולם הכי גדול וחדיש בישראל. מי שיצביע נגד גמר גביע בארנה, צריך לנסוע מיוזמתו הישר משד' יהודית 36 בתל אביב  למשרדי להב 433 בלוד לחקירה. זו תהיה אחת השערוריות הגדולות אי פעם.

ועדת הארגון של איגוד הכדורסל בראשות אשר פאר נוטה להמליץ על "מנורה-מבטחים" (צריך להתרגל לשם החדש). השיקול כספי: אם הפועל ירושלים לא תגיע לגמר, יהיה קשה למלא את הארנה והאיגוד יפסיד כסף. הכסף חשוב, אבל ממתי כסף קודם לספורטיביות? מישהו זוכר כמה כסף הרוויח או הפסיד איגוד הכדורסל בשנה שעברה בגמר הגביע? זוכרים שמכבי ת"א זכתה בו, כל השאר בעיה של גזבר האיגוד.

אין ספק שאנשי ירושלים ייצאו מגדרם לארח לראשונה גמר גביע אצלם. הכי חשוב, אם גמר הגביע לא ישוחק בארנה השנה משיקולי הכנסות, זה אומר שלא ישחקו שם גמר גביע לעולם. כי אותו טיעון יעלה גם בשנה הבאה ובזו שאחריה, שלאיגוד הכדורסל אסור לקחת את הסיכון שאם ירושלים לא תגיע לגמר הם יפסידו כסף. אז בשביל מה הקימו ארנה בירושלים?

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות