ינו' 16 2013

אריה מליניאק מול שמעון מזרחי. אי דיוקים, בלשון המעטה.

מאת: admin בשעה 12:06 נושאים: אריה מליניאק, כללי, ספורט

בשבוע שעבר התייחסתי לפרישתו של צבי ורשביאק, וכך כתבתי: "את הפוטש שהביא את אבנר קופל לראשות איגוד הכדורסל במקומו של שי שני, ארגנו אמנם אנשי הפועל, אבל ההדחה לא הייתה יוצאת לפועל בלי שיתוף פעולה מלא מצד ורשביאק ושמעון מזרחי ממכבי".
להלן תגובתו של שמעון מזרחי מילה במילה, וגם כמה מילים שלי:
"אי דיוקים בדבריו של אריה מליניאק, וזאת בלשון ההמעטה, מצאנו גם בכתבתו מהיום, 9.1.13, בנושא הוועד האולימפי. בירור קצר של העובדות לאשורן היה מגלה לו, כי צבי ורשביאק מעולם לא היה מעורב בהדחתו של שי שני, וכי שמעון מזרחי וגוש מכבי-אליצור כאחד,  נמנעו בישיבה שהתקיימה בתאריך 25/1/12 מלהצביע בעד הדחתו של שי שני, כאשר הרוב להדחתו היה מורכב מנציגי הפועל באיגוד הכדורסל. רצ"ב פרוטוקול הדיון. שמעון מזרחי הביע עמדה נחרצת כנגד ההדחה, כאשר לדעתו ניתן היה להמתין עד חודש אפריל לסיום הקדנציה של שי שני כיו"ר איגוד הכדורסל".
עד כאן דבריו של שמעון מזרחי, ולהלן העובדות:
1. לא רק מי שיוזם הוא "מעורב". גם הצטרפות לדיל של אחרים היא מעורבות. חמורה. להגיד שצבי ורשביאק לא היה מעורב בהצבעה חשובה בה השתתפו נציגי מכבי בכל איגוד ספורט שהוא, זה כמו להגיד שהשמש לא זרחה.
2. כתבתי במפורש שאת ההדחה של שני ארגנו ויזמו אנשי הפועל. אבל בניגוד לרושם שמנסה ליצור מזרחי, הפועל לא היו יכולים להדיח את שני, אם מכבי ואליצור היו מתנגדים.
3. למכבי ואליצור היו מספיק קולות למנוע את הדחתו של שני. שמעון מזרחי וחבריו העדיפו להימנע ולגרום להדחה באמצע הקדנציה.
4. אדם לא נשפט על פי דבריו אלא על פי מעשיו. אלף פעמים אמרתי שאני בעד שמירת כשרות בד"ץ, אבל אוכל שרימפס וקלמארי ביום כיפור. כל-כך נחרץ היה שמעון מזרחי נגד הדחה של שני לפני אפריל 2013, שהוא לא הצביע נגד ההדחה וגרם להדחה. אתם הבנתם את זה? כמאמר הגששים: אני בעד מפלגת העבודה, רק מצביע ליכוד.
5. למען הסר ספק אזכיר שמיד לאחר ההדחה, מזרחי הצביע בעד בחירתו של אבנר קופל ליו"ר, ומינוי של מזרחי עצמו למ"מ בכיר ליו"ר. בראיון ב-14.8.12 הוא הסביר למה הצביע בעד קופל  ממציא הפיינל פור, ונגד צביקה שרף שגדל במכבי: "צביקה החליט ללכת לבחירות חודש וחצי אחרי שנחתם ההסכם בין ארבעת המרכזים ואבנר קופל בראשם. אנחנו לא יכולים לבטל חתימה".
עיניכם הרואות: עו"ד שמעון מזרחי היה חתום על הסכם בין כל המרכזים להדחה של שי שני. אומר ככה ועושה ככה. אתם תחליטו מי לא מדייק, בלשון המעטה.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות