אפר' 25 2012

8 מסקנות לארגון מחדש של ההתאחדות לכדורגל

 ב-1974 נחשפו מכירות משחקים בליגה לכדורגל. וועדת חקירה ברשות שופט בית המשפט העליון עציוני, קבעה שסגן יו"ר ההתאחדות עזריקם מילצ'ן "קהו חושיו". זה לא הפריע לו לחזור לפעילות, ושוב הגענו למצב שאת הספורט בישראל מנהלים אנשים שקהו חושיהם. הם לא עושים כלום לתיקון המצב, כי הם לא מבינים מה לא בסדר.

 אבי לוזון לא מבין למה הוא לא יכול להיכנס לחדר ההלבשה של מכבי פ"ת, ולאבנר קופל  ולשרת הספורט לא מובן שאדם שיש לו תיק פתוח בגין העלמות מס גדולות בפרקליטות מיסוי וכלכלה, לא יכול להיות יו"ר איגוד הכדורסל ועוד להציג מועמדות לחברות בהנהלת מועצת ההימורים. אנחנו לא ירדנו מהפסים. מעולם לא היינו עליהם.

 שנים אני כותב על התנהלות שערורייתית של מוסדות הספורט, ובמקום שכל התקשורת תצטרף אליי, אומרים לי להפסיק לשעמם עם פוליטיקה ועסקנים. נו יהודים, עכשיו מעניין לכם? תבלו עם לוזון, קופל והאחים ורשביאק.

 כשסגן יו"ר ההתאחדות מנהל אותה בפועל, והיו"ר הוא השליח של הקבוצה שלו, צריך לעשות למשחק המכור הזה סוף. למרכזי הפועל, מכבי, אליצור ובית"ר אין זכות להתערב בנעשה באיגודי הספורט.

מסקנה מס. 1: יש אגודות, ולאגודות יש נציגים. הנציגים יבחרו הנהלה שתבחר יושב ראש, שינהל ולא יתערב בהחלטות מקצועיות. לוזון קובע מי יהיה מאמן הנבחרת, מה יהיה שכרו, ויש לו מה להגיד על החלטות ועדת המשמעת. אם בית הדין נפרדים מההתאחדות, למה הם לא יוצאים מהמשרדים שלה?

 מסקנה מס. 2: התקנון היה חייב להשתנות מזמן. משחק מתחיל חצי שעה לפני שריקת הפתיחה, ומסתיים 15 דקות לאחריה. לאף אחד אין רשות לעלות למשטח הדשא או לפרקט, עד שכל השחקנים יתפנו.

 מסקנה מס. 3: מועצת ההימורים צריכה לחתוך כמה מיליונים מתקציב הכדורגל, ולממן למשטרה יחידה ארצית לטיפול באלימות בספורט. הכל כבר נכתב, וכולם מתעלמים. התרעתי כמה פעמים שהנזק האמיתי לספורט /מנוהל על ידי אנשים גרועים, שהם מבריחים אנשים טובים. אתמול הודיע מורי ארקין שהוא עוזב את הפועל ר"ג. סמי סגול ברח מזמן. גם אלונה ברקת לא תחזיק מעמד ותשאיר את הזירה לגאידמק, לוזון וטביב.

 מסקנה מס. 4: ועדה רצינית תבדוק מועמדים לבעלי קבוצות.

 מסקנה מס. 5: ועדה קרואה להתאחדות, מנהלת ליגה לליגה. כשעירייה כושלת, שר הפנים ממנה ועדה קרואה. שרת הספורט צריכה למנות גם להתאחדות לכדורגל ועדה קרואה. ההתאחדות צריכה לנהל ליגות נמוכות ונבחרות, ואת הליגה צריכה לנהל מנהלת ליגה. זו לא המצאה של אייל ברקוביץ', אלא של ועדה שעמדתי בראשה לפני 20 שנה. אבי לוזון לא יתנגד, ולא בגלל שהוא לוקח אחריות על משהו. פשוט  הג'וב שלו באופ"א או פיפ"א כבר מסודר עם החבר פלאטיני.

 מסקנה מס. 6: יוקם בית דין אחד לכל ענפי הספורט, ולידו מוסד לערעורים. ישבו בדין שופטים מקצועיים בדימוס, שלא מכירים אף אחד ולא רואים כלום ממטר. דיון חייב להתקיים באותו שבוע, והעונשים מיידיים.

 מסקנה מס. 7: צילומי הטלוויזיה, אם קיימים, הם שיקבעו. תארו לעצמכם את הדיון באירועי פתח תקווה, אילו לא היו צילומי טלוויזיה. את הגרסה של מי בית הדין היה מקבל:  של עמוס לוזון או של עלי חטיב?

 מסקנה מס. 8: הפרדת רשויות מוחלטת. ההתאחדות תנהל, בית הדין ישפוט, ונציגי ציבור יפקחו על החלטות ההתאחדות. נציגי ציבור אמיתיים יהוו לפחות שליש בהנהלות כל מוסדות הספורט. מתי נזכה למצוא כרטיסי ילד בקופות במשחקים חשובים.

 חשוב לטפל ביתושים, הגיע הזמן לייבש את הביצה.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “8 מסקנות לארגון מחדש של ההתאחדות לכדורגל”

  1. google seoבתאריך 28 מאי 2012 בשעה 23:08

    אני באמת רוצה לשלוח מילה קטנה לומר תודה לך על הנקודות פנטסטי שאתה כותב באתר זה. בדיקת זמן רב באינטרנט שלי יש בסוף כובדו עם רעיונות טובים מאוד להחליף עם חברים שלי. הייתי להביע שרבים מאיתנו המבקרים באתר בפועל ניחנו מאוד להתקיים בקהילה בולטת עם אנשים רבים כל כך יפה עם נקודות שימושי. אני מרגיש בר מזל באמת השתמשו האינטרנט שלך ומצפים רגעים כל כך הרבה יותר כיף לקרוא כאן. תודה רבה שוב על הרבה דברים.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות