ינו' 27 2012

על בעלי קבוצות שמנהלים את העסק בשלט רחוק מחו"ל

מה שקורה בזמן האחרון בהפועל ת"א, מעלה שוב את הצורך לעשות סדר בנושא בעלות על קבוצות. לא ענייני מאיפה מביא איש עסקים את הכסף, אבל מישהו חייב לבדוק את זה. קבוצות ספורט הן אולי מפלט למעלימי מס ומלביני הון, כי כאשר בעל קבוצה קונה או מוכר שחקן, אין אפשרות לדעת מה מחירו האמיתי. הרי לשחקן אין מחיר נקוב.

אבל אותי מעניין הספורט. מה שקורה עכשיו בבית"ר ירושלים, היה חייב להדליק אור אדום, עוד כשארקדי שפך שם מאות מיליונים והרים את המשכורות בכל הליגה. תראו מה קורה במכבי חיפה בכדורסל, כשג'ף רוזן מנהל את הקבוצה בשלט רחוק ממיאמי. לאלכס שניידר היה מזל שהוא מצא קונה למכבי ת"א – מיטש גולדהאר. תראו מה אלי טביב השאיר בכפר סבא, ותבינו מה עלול להישאר בהפועל ת"א. דניאל יאמר מפנטז על הפועל ת"א, למה הוא עזב את נתניה?

גורלה של הפועל ירושלים בכדורסל ייקבע בארוחת ערב בין גומא אגיאר לאימו. איפה נשמע כדבר הזה? אני כבר מתגעגע למועצות הפועלים. לפחות אז השחיתות התבטאה בהזמנות לשער 1 בבלומפילד, ולא בהעברת מועדונים לאנשים שאיש אינו יודע מי הם ומה הם.

הטענה שבלי משקיעי חוץ לא יהיה בכדורגל שלנו כסף, היא מגוחכת. במה קידמו מאות המיליונים של ארקדי גאידמק את הספורט בישראל? מכבי ת"א נראית יותר טוב עם הכסף של אלכס שניידר ומיטש גולדהאר? האם התקציב הנמוך מפריע לקריית שמונה לשחק טוב? אם תכפיל ממחר את שכרם של שחקני הפועל עכו, האם הם ישחקו יותר טוב?

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות