ינו' 27 2012

איבדתם את הבושה?

 

בסיפור הזה אין טובים ורעים. כולם בקומבינה. אין דבר סמלי יותר, מאשר הדחה של שי שני מתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל, ג'וב אותו השיג גם הוא בקומבינה. חד גדיא.

 

גורלו של יו"ר איגוד הכדורסל שי שני, לא נחרץ במשרדי איגוד הכדורסל, אלא איפה שהכדורסל הישראלי מנוהל באמת – במשרדו של עורך הדין שמעון מזרחי. ההצגה הגדולה תהיה במשרדי האיגוד, אבל המשחק כבר מכור. אבנר קופל יהיה יו"ר איגוד הכדורסל עוד השבוע.

 

גם אילו שני היה כשלון מחפיר, מישהו חייב להסביר לי מה הדחיפות. אפשר לחשוב ששי שני נתפס בגניבה, וצריך להשעות אותו מיידית. מה קרה? אי אפשר לחכות עוד 3 חודשים לתום הקדנציה? אי אפשר, כי ההחלפה דחופה, לא לשני, אלא דווקא לאבנר קופל. קופל נעצר ב-6 בדצמבר 2010, לפני שנה וקצת, נחקר והושם במעצר בית. חומר החקירה שלו הועבר לפני מספר שבועות לפרקליטות מיסוי וכלכלה. המינוי דחוף לקופל, לפני שיוגש, אם וכאשר, כתב אישום. קופל דאג לפרסם לא מזמן שהחקירה דועכת, כאשר המצב שונה לגמרי. כשחקירה דועכת, החומר לא עובר לפרקליטות.

 את חברי הנהלת איגוד הכדורסל זה לא מעניין. זה כנראה באופנה לא לדעת, לא לראות ולא לשמוע. כשסמי בכר הסתבך ב-2010 בהעלמות מיסים, העניקו לו את מדליית השיפוט בגמר הגביע בחדר ההלבשה, כדי לא להחתים את האירוע. עכשיו ממנים חשוד בהעלמות מס ליו"ר איגוד הכדורסל. אילו קופל היה יו"ר מכהן, אין מניעה שימשיך לכהן, כל עוד לא הוגש נגדו כתב אישום. אבל מדובר במינוי. איגוד הכדורסל הוא גוף ציבורי. אין בושה? אני פונה מכאן, לאדונים ולגבירות הנכבדים, חברי הנהלת האיגוד, שאת שמותיהם העתקתי מאתר איגוד הכדורסל: דני קליין, דוד פריש, שמעון מזרחי, מומו לוצקי, מוטי אמסלם, ניסים רון, שאול אייזנברג, אשר פאר, אילן קובלסקי, אבי קצנברג, אורה גלזר, אורי צבעוני, אורנה אוסטפלד, נסים אטרקצ'י, איריס פלדמן, איתן רוב, אלדד אקוניס, אלונה בומגרטן, אלי לופו, בני ברנר, גבי גולן, זאהי בראנסי, חיים אוחיון, יוסי ראוך, יגאל אריאלי, מנחם וידהורן, משה קליסקי, נאור גלילי, נפתלי בנטוב, עודד נחמן, עמירם הלוי, צבי ליבר, שמעון אמסלם, שאול דוד וצבי הירשוביץ!אנשים טובים מסתבכים לפעמים בגלל שטויות. לא כל מה שחוקי, כשר. אל תגידו אחר כך: לא ידענו, לא ראינו, לא שמענו. אתם הולכים למנות בהצבעתכם ליו"ר איגוד הכדורסל אדם שתיק חקירה תלוי נגדו בפרקליטות על העלמות מס! אתם עלולים למצוא את עצמכם בעוד זמן לא רב שותפים לאחד הביזיונות הגדולים בספורט הישראלי. ואל תקנו סיפורים על כופר, כי גם כופר פירושו הרשעה בעסקת טיעון.

 

אבנר קופל יכול להיות יו"ר טוב. במנהלת הליגה הוא עשה כמה דברים חיוביים, בעיקר בשיווק. אבל יש שתי הסתייגויות: ויתור שלו על תפקיד יו"ר מנהלת ליגת על, שעומד בניגוד אינטרסים עם איגוד הכדורסל, והחקירה במס הכנסה. אם מנהלת הליגה תהפוך לאגף שיווק באיגוד הכדורסל, זה בסדר. אבל כחברה בע"מ שמשלמת תמלוגים לאיגוד, קיים ניגוד אינטרסים מובנה. המנהלת רוצה לשלם לאיגוד כמה שפחות. האיגוד רוצה לקבל מהמנהלת כמה שיותר. מי יכריע? אבנר או קופל. אני מקווה שקופל לא ישים במנהלת מחליף, וינהל אותו בשלט רחוק. יהיה נחמד לשמוע אותו מסביר עכשיו, למה לא צריכים את המנהלת במתכונת הנוכחית. או שלאור הצלחת המבצע, הוא ילך באמצע הקדנציה להעיף את אבי לוזון מההתאחדות לכדורגל. סוג של סטרט-אפ.

 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות