ינו' 09 2012

למרות החקירה, אבי לוזון צריך להישאר

את אבי לוזון אפשר לצריך להרשיע ללא משפט בסעיף אחד: טיפשות. ומאחר שעל טיפשות אין עדיין עונש בישראל, הוא חף מפשע, עד שיוכח אחרת. האיש הזה לא מבין את מגבלות תפקידו. הוא ממנה מאמנים לנבחרת, למרות שאינו סמכות מקצועית. את גיא לוזון לאולימפית, שזה מינוי נגוע, אפילו אם הוא מאמן ענק. יש ל-לוזון מה להגיד על השיפוט במגרשים, למרות שהוא לא מבין יותר מאוהד. יש לו רעיונות לבית הדין של ההתאחדות, למרות שהוא מוסד שיפוטי, נפרד כביכול, מההתאחדות.

יורם אוברקוביץ' נאשם בזמנו בארבעה סעיפים, הורשע בשלושה, יצא לסוללת המיקרופונים והמצלמות, והודיע שההרשעה שלו הייתה בעניין טכני (רישום כוזב במסמכי תאגיד!), וחזר לתפקידיו כאילו כלום. צבי ורשביאק, הורשע בזמנו כמנהל מחלבה, במחדל שגרם נזקים של מאות מיליונים ל"תנובה". לאחרונה הושעה ממועצת ההימורים, כי פעל תוך ניגוד אינטרסים חמור. זה לא הפריע לו להוציא הודעה, שהוא פורש ממועצת ההימורים מרצונו, וקופת השרצים לא מונעת ממנו להמשיך בתפקידו כיו"ר הועד האולימפי. אבנר קופל נחקר ברשות המסים בחשד להעלמות מס חמורות. הוא לא חשב אפילו להשעות את עצמו מתפקיד יו"ר מנהלת ליגת על. רשות המסים הודיעה לאחרונה שהתיק הועבר לפרקליטות. קופל, ברוב חוצפתו, הכריז ש"החקירה דועכת", והציג את מועמדותו ליו"ר איגוד הכדורסל.

האינסטינקט אומר לצעוק: תשעה את עצמך. יו"ר התאחדות לא יכול להמשיך בתפקידו, אחרי שנחקר בחשד להטיית משחקים. אבל אז נזכרתי שרוב אישי הציבור שנחקרים, לא מוגשים נגדם כתבי אישום, ורובם יוצאים בסוף זכאים. מה שכן, נגרם להם נזק נפשי וכספי גדול. מצד שני, יש גם צד שני. אנשי ציבור שמורשעים לא שמים קצוץ על אף אחד. היועץ תקשורת שלהם מוציא הודעה, והם חוזרים לעניניהם כאילו כלום.

ההיגיון אומר שאבי לוזון לא טיפש עד כדי כך, שידבר עם משבץ שופטים. שהרי בסוף הוא צריך גם לתדרך את השופט ששובץ, שישרוק לאן שצריך. אבל הגיון זה החוק ה-18, ואנחנו בכלל בחוקה אחרת. אז למה שהוא ישעה את עצמו מתפקיד יו"ר ההתאחדות? בגלל חקירה? איפה חזקת החפות שאמורה לעמוד לכל חשוד עד שהורשע? האם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, השעה את עצמו בעת שנחקר? להיפך, הוא היקשה על החוקרים בכל דרך שהיה יכול. מצד שני, במדינה בה אפשר לשמוע בחדשות של שמונה, מה אומר באותו רגע נחקר, החשודה העיקרית היא המשטרה! אבי לוזון צריך אמנם ללכת הביתה, אבל מסיבות שונות לגמרי.

 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות