דצמ' 14 2011

רבנים לא יקבעו מתי ישחקו כדורגל

      בשבוע שעבר טיפלתי במחאת רבני פתח תקווה, נגד פתיחת אצטדיון הכדורגל החדש בשבתות. קבלתי, הרבה תגובות, גם מחילוניים וגם מדתיים, כולל מ"המחותנים" עצמם. אז למען הסר ספק, אין לי דבר נגד דת ולא נגד דתיים. יש לי הרבה נגד רבנים, שמנסים לקבוע  כללים ואורח חיים לאנשים שאינם דתיים, ולא רק בספורט. אם הרבנים יפסיקו לבדוק מתי משחקים כדורגל, אני לא אבדוק כמה בתי כנסת יש בפתח תקווה. הביקורת על גודל האצטדיון בפתח תקווה מקובלת עליי מאוד. למיטב זכרוני היה אמור לקום בפתח תקווה אצטדיון בקיבולת של 10,000 מקומות בערך, שזה בערך פי ארבעה מהדרוש למכבי והפועל פ"ת.

       אני לא מאמין שהגדילו את האצטדיון בפ"ת בגלל שיו"ר ההתאחדות גר שם. זה לא מתקבל על הדעת. אבל המתקן הזה יהיה מלא אולי 4-5 פעמים בעונה. לא נורא. לפני 20 שנה היה שטפון ענק בנחל איילון. נתיבי איילון נסגרו לכמה שעות, וכולם התנפלו על שר התחבורה איך יתכן שלא מושקעים מאות מיליונים בהעמקת הערוץ. מאז לא היה אפילו שיטפון אחד באיילון, וגם סגירה של כמה שעות אחת לכמה שנים אינה בגדר אסון. אותו דין לגבי 2000 מתוך 10,000 אוהדים של בית"ר ירושלים, מכבי והפועל ת"א, או מכבי חיפה, שיגיעו פעמיים בשנה במקרה הקיצוני, ויישארו מחוץ לאצטדיון. מה קרה? זה שווה השקעה נוספת של עשרות מיליונים בהרחבת אצטדיון בפתח תקווה? 1,500 איש שמגיעים בדרך כלל למשחקי ליגה בפתח תקווה, ניראים גרוע יותר ככל שהאצטדיון גדול יותר. להוציא 200 מיליון שקלים על אצטדיון שהוא לא אצטדיון לאומי, כאשר כל תקציב הספורט של ישראל הוא 80 מיליון, זו הגזמה פראית.

      ולעניין השבת. אני אישית מעדיף להיות עם המשפחה בשבת, אבל יש אלפים שמעדיפים כדורגל בשבת. עו"ד לינצר, ששלח בשבוע שעבר לעירייה את מכתב הדרישה   לסגור את האצטדיון בשבת, טוען שהוא אוהד מכבי פ"ת ונמנע ממנו לצפות במשחקיה. לא מדויק. מכבי פ"ת משחקת חלק ממשחקיה באמצע השבוע, ומעניין מתי הוא הלך לאחרונה למשחק באמצע השבוע. לעמוד על זכות שאתה לא מתכוון לממש, זה לא רציני. וגם הטענה שהיכל נוקיה סגור בשבת היא לא מדויקת. מפגש בטניס בין רוסיה לישראל התקיים בנוקיה בשבת. מצידי שההתאחדות תעביר את כל המשחקים לאמצע השבוע, לא הרבנות. וגם אם נמנע מאדם דתי לראות משחק כדורגל, שלא יתלונן. זה המחיר הכי קטן שהוא נדרש לשלם, כשהוא בוחר באורח חיים מסורתי או דתי. יש מגבלות הרבה יותר חמורות מ-ויתור על משחק כדורגל בשבת, ואני לא רואה בכך אסון. אסון זה כאשר אדם חילוני מרמת גן, שאין ידו משגת לקנות מכונית (יש כאלה), לא רואה את בניו  חודש, כי הוא לא יכול לנסוע באוטובוס בשבת לטבריה. אז בבקשה להירגע.      

   

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות