נוב' 27 2011

הגיע הזמן שהספורט יחזור להיות "רק ספורט"

סוף-סוף הסתיימה השביתה ב-NBA. האם אפשר היה להגיע לאותן תוצאות גם בלי שביתה? כנראה שלא. לפעמים פותחים במלחמה, רק בשביל לגמור את התחמושת שפג תוקפה. האם אפשר היה לסיים את ההשבתה בזמן קצר יותר? בודאי שכן. מדובר בבעלי קבוצות מיליארדרים, שקונים קבוצות ספורט מקצועניות כצעצועים, ומשלמים מיליוני דולרים לעונה לשחקנים, שלא תמיד שווים את הכסף שהם מקבלים. בשורה התחתונה, אין בארצות הברית הצדקה כלכלית וספורטיבית ל-30 קבוצות כדורסל מקצועניות, ועכשיו בעלי הקבוצות יגלו שהסיבה להפסדים שלהם עד היום לא הייתה לא רק שכר השחקנים, אלא ניהול גרוע.

מהזווית הישראלית, טוב שההשבתה ב-NBA. הסתיימה. היא הביאה גל של פליטים לאירופה, ושיבשה את כללי המשחק. קבוצות יורוליג שהחליטו לא להיות חלק מהקרקס, ולא החתימו שום שחקן NBA, לא ייפגעו עכשיו. קבוצות שהחתימו פליטים, אבל רק לעונה שלימה, בתנאי שהשחקנים ייקחו סיכון גם עליהם ויפסידו עונה אם ההשבתה תסתיים, הרוויחו. היו קבוצות, ומכבי ת"א אחת מהן, שהאופק שלהם הואעצים  ניצחון במשחק הקרוב, שיתמודדו עכשיו עם מצב מסובך. אמנם מכבי לא ירדה לרמה של בולוניה, שניסתה להביא את קובי בריאנט לכמה משחקים, אבל עכשיו היא תישאר ללא רכז מוביל. פליימייקר הוא לא עוד שחקן, וכאשר המחליף שלו הוא בן 34 ואתה משחק בשלוש מסגרות, זו בעיה כפולה. פרמאר היה אחראי ישירות לפחות לשני נצחונות גדולים ביורוליג, ופאפאלוקאס, שמעכשיו הופך לשחקן משמעותי במכבי, לא שיחק נגד מילאנו אפילו דקה. ללא פרמאר יוגב אוחיון וטל בורשטיין יכולים לצפות שילחצו אותם יותר.

פרמאר עוזב וגם עומרי כספי לא יגיע בינואר. מהתגובות של מכבי ת"א אפשר היה להבין שהם לא בטוחים שהם צריכים אותו. העמדה שלו עמוסה, צירוף של כספי היה עלול לפגוע בכימיה ולקחת דקות מאליהו, בלו ופניני, ולעלות הרבה כסף. בסופו של דבר אילו השביתה הייתה נמשכת, מכבי ת"א לא הייתה יכולה להרשות לעצמה שעומרי לא ישחק אצלה, וקבוצות אחרות לא היו יכולות להרשות לעצמן שכספי כן ישחק אצלן. מצד שני, לאירופה היה מגיע גל שחקנים הרבה יותר טובים מפרמאר וכספי, והתרומה היחסית שלהם הייתה יורדת.

אז תודה לדיויד סטרן, לשחקנים ולבעלים, שירדו מהעצים הגבוהים שטיפסו עליהם. שחקנים לא שווים עשרות מיליונים, והגיע הזמן שאוהדים יפסיקו לקנות כל זבל שמוכרים להם, והספורט יחזור להיות מה שהוא אמור להיות: רק ספורט. 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות