ספט' 15 2011

למה מכבי ת"א בכדורסל מפרקת את ההצלחה של העונה שעברה?

אני מנסה להבין מה קורה במכבי ת"א בכדורסל ולא מצליח. אחרי 3 עונות נוראות בהן הפכה לתחנת רכבת לאינספור זרים שמתחזים לשחקנים, שהצליחו להפסיד עם תקציב של 20 מיליון דולר תואר אליפות וגביע לקבוצות שתקציבן 1.5 מיליון, שינו בעלי מכבי ת"א בעונה שעברה כיוון, ועם תקציב שפוי, הרכב ישראלי וזרים טובים, הביאו דאבל בישראל וגמר אירופי. למה הם עושים העונה פניית פרסה, אחרי ההצלחה הספורטיבית והתדמיתית. שעמום?

 

יש מהלכים שנכפו על הקבוצה, כמו הבריחה של ג'רמי פארגו והפציעה של דורון פרקינס. אבל דווקא אירועים כאלה צריכים לתת מוטיבציה להמשיך ולבנות שלד קבוע ויציב לאורך זמן. החתימו את ליאור אליהו, גיא פניני. מאצ'באן לא גדול, אבל חתום ל-4 שנים. מצוין. פתאום החתימו את תיאו פאפאלוקאס בן 35, את פרמאר רק לחלק מהעונה. עכשיו רוצים לשלוח את ריצ'רד הנדריקס, זר לא יקר שהוכיח את עצמו מעל לציפיות והמאמן רוצה אותו, לספרד. לפנות כסף למחליף לפארגו. אם פארגו היה נשאר, הוא לא היה עולה מיליון דולר? מה היה ההיגיון בהצטרפות לליגה האדריאטית? המשחקים הללו מיותרים, או לפחות אינם מחויבי המציאות. אמנם מדובר ב-2 מיליון יורו שמכבי תקבל עבור ההשתתפות. סכום נכבד לכל הדעות, השאלה, מה המחיר שהקבוצה תשלם על ההרפתקה?

לשחק ב-3 ליגות לא מומלץ. הרפתקה דומה כבר הסתיימה בכישלון. זה עלול לשחוק חלק מהאוהדים שיוצפו בעשרות משחקים שרובם חסרי ערך ספורטיבי. אילו היו נשארים באותו הרכב בערך, משחקים בעוד ליגה ומשלשלים 2 מיליון יורו לקופה, ניחא. אבל כמו שזה ניראה, בסופו של חשבון ההרפתקה תסתיים במינוס בבנק, כי בשביל להשתתף בשלוש מסגרות צריך להחתים עוד שחקנים, חלקם חתומים רק לחלק מהעונה, חלקם כגיבוי למקרה שההשבתה ב-אנ.בי.איי. תסתיים. מה הרעיון?

 

ההסבר שלי לבעיה הכספית: יש כנראה בור לא קטן, שנוצר מהוצאתו של רענן כץ מהבעלות על מכבי ת"א. כץ קיבל 7 מיליון דולר עבור חלקו, המון כסף לעסק שתקציבו 20 מיליון דולר, אבל למיטב ידיעתי וזכרוני התשלום התבצע מתוך תקציב המועדון. חלק מהבור נסחב כנראה עד היום. עוד משהו שאסור לשכוח: על פי הפרסום הרשמי, מכבי ת"א החליטה לשחק באדריאטית לא משיקולים כספיים, אלא כמחאה נגד הדרישה לשתף יותר ישראלים ופחות זרים בליגה הישראלית. זה החטא וזה עונשו.

 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות