אוג' 13 2011

כשהפרס הוא עונש והעונש הוא הפרס, הליגה לא ליגה.

רעיון לחידת טריוויה: באיזו ליגה אפשר להכריז על האלופה עוד לפני שהעונה נפתחה, קבוצה אחת משחקת בכלל במדינה אחרת, בכל מחזור קבוצה אחת חופשית ולא משחקת, ובסוף העונה שום קבוצה לא יורדת? לליגה לאומית.

1. ליגת הקריקט במיקרונזיה

2. ליגת הקורקינט ב-בורקינה פאסו

3. ליגת על בכדורסל בישראל

אחלה ליגה תהיה לנו העונה. ישחקו בה 11 קבוצות, כי לא מצאו בכל מדינת ישראל 12 שמסוגלות לארגן תקציב של 5 מיליון שקלים, וזה אחרי שהוחלט להחזיר לליגה את עירוני אשקלון, למרות שירדה.

שוב מחזירים קבוצה שירדה. שוב קבוצה שיכולה לשחק בליגה אומרת: לא, תודה! איזה מין פרס הוא עלייה לליגה, שלא רוצים לשחק בה? בליגה רצינית קבוצות מוכנות להיהרג בשביל להישאר, אנשים בוכים, רצים עם הדגל. חלום שהתגשם! תראו מה היו הפועל פתח תקווה וכפר סבא מוכנות לעשות, בשביל לשחק בליגת על בכדורגל. כשהעונש הוא פרס, והפרס הוא עונש, הליגה היא לא ליגה.

הפועל ת"א ויתרה על זכותה לעלות. את אשקלון, כמו את עירוני רמת גן בעבר, החזירו לליגה ממנה הייתה אמורה לרדת. אי אפשר למצוא 12 קבוצות שמסוגלות לאסוף תקציב מינימום. זה אומר שהתקציב של מכבי ת"א, גדול מתקציבן של כל היתר ביחד! ורק אבנר קופל ממשיך לשחק אותה קומישנר דה לה שמאטה. 

מצד אחד, להוריד בפניו את הכובע, איך הוא הצליח להוציא ממפעל הפיס 34 מיליון שקלים על כלום. מצד שני, על מה ישחקו כאן העונה? (עדיין נותר מספר מצומצם של כרטיסים לפיינל פור). יוצא שליגת על בכדורסל תהיה בנויה מקבוצה אחת שבכלל לא שייכת לפה, ותשלח למשחקים נגד נתניה וגלבוע את ההרכב השלישי שלה, כי חתן פרס ישראל לקח את החבר'ה שלו לשחק בליגה היוגוסלבית, בטענה שלא נותנים לו לשתף מספיק זרים.

מנהלת ליגת על היא קרקס נודד, ואין לי גם טענות לחברות מסחריות שמעדיפות לשים שלט במשחק של מכבי ת"א, במקום להעניק באותו סכום חסות ראשית לקבוצה. עד שזה לא ישתנה (ולהערכתי המצב רק ילך ויחמיר), לפחות שאבנר קופל יפסיק להסתובב כמו טווס בחליפות. העסק שלו מת!

כקומישנר של ליגת קבצנים, הוא לא חייב להופיע במגרשים במכנסים עם חורים, אבל אפשר להודות שהניסיון נכשל. הגיע הזמן להחזיר את הליגה לאיגוד הכדורסל, והמנהלת צריכה להיות ועדת השיווק באיגוד. לא יותר.

3 תגובות

3 תגובות לפוסט “כשהפרס הוא עונש והעונש הוא הפרס, הליגה לא ליגה.”

 1. שיבתאריך 13 אוג' 2011 בשעה 1:40

  צודק אריה כ"כ צודק זה פשוט מאכזב שככה זה מנוהל אני בתור אוהד הפועל חולון שלא מפסיד משחקי בית ומשתדל לנסוע גם לחוץ ועוד השנה בא לנו פיני גרשון ורוחות נעימות יש בקבוצה לא מהאוהדים וההנהלה אבל מהקבוצה אין לנו על מה להלחם על מה נלחם על מקום ביורוליג גם אם בטעות נזכה באליפות לא אין סיכוי צריך לעבור שלושה סיבובים קשים די זה כבר באמת מייאש אולי נלחם על מקום שני ואז מה? בקיצור אני סתם חופר במים

 2. דני האדוםבתאריך 13 אוג' 2011 בשעה 7:41

  הפועל תל אביב לא ויתרה על זכותה לעלות. לא היתה לה זכות כי היא סיימה במקום השני, ולפי התכנית רק קבוצה אחת היתה אמורה לעלות וזו האלופה – ממ הבקעה, שאכן מימשה את זכותה ועלתה. להפועל תל אביב הוצע לאחר מכן לקבל כרטיס חופשי כדי להגדיל את הליגה חזרה ל 12, אבל האוהדים הצביעו נגד כי רצו לעלות על המגרש.

  הכדורסל שלנו חולה, והבעיה היא לא בליגת קופל אלא בעבודה שלא נעשית ברמות הילדים והנוער. כל הנבחרות הצעירות ירדו לדרג ב בשנה שעברה ולא הצליחו לעלות בקיץ הזה חזרה, וזה לא ענין הדרג כמו הרמה הנמוכה והכישרון החלש שיש בגילאי 16-20, שייצרו חור גדול בפוטנציאל השחקנים לליגה הישראלית ולנבחרת הבוגרת בעוד חמש שנים.

  ליגת העל היא בבואה של הכדורסל, וקופל מנסה להציב אוהל קרקס צבעוני על אדמה בוצית וחולה. אבל אם יש 11 קבוצות שרוצות לשחק, צריך לתת להן. זה לא נורא שהקבוצה שתהיה חופשית תעסוק באותו שבוע בפעילות למען הקהילה. ואם הפעילות תהיה ביקור בבתי ספר לכדורסל, עבודה עם צעירים, יצירת חונך בוגר לכשרונות שבדרך, אולי נרוויח מזה משהו.

  הבעיה של המנהלת היא שהיא לא רואה מטר קדימה, ומתרפסת בפני מכבי תל אביב. כדי להציל את הליגה צריכים לשחק כאן רק שני זרים, וכל השאר ילדים מקומיים. זה ייקח זמן, אבל הרמה תעלה בהדרגה כי הילדים ישחקו. ומי שמפחד שהקהל לא יבוא, תספר לו על חולוניה של שנות ה 80 שלך, עם זר וחצי ואולם מפוצץ כל משחק.

  ומכבי יכולים להחתים שמונה זרים, אבל אלה ישחקו רק באירופה. כאן ישחקו רק שניים. לא רוצים? שיילכו לאדריאטית. אההה, הם בעצם כבר הלכו. אז מה הבעיה?

 3. דניאלבתאריך 13 אוג' 2011 בשעה 8:50

  הליגה הזאת היא לא מקצוענית ואפילו לא חצי מקצוענית … זה שמסתובב שם כסף לא מראה על מקצועיות זה מקסימום כמו השירותרום או אינטרס של חברות מסחריות לפרסם את מוצריהן כהוצאה מוכרת בתקציב השיווק…

  מבחינת המנהלת זה בהחלט כישלון שהאלופה לא תשחק ברצינות כאן אבל מצד שני המונופול של מכבי הרס את התחרותיות לכן אם אין דרך אחרת ליצור תחרות הוגנת אז עדיף באמת שלא יחשקו כאן והליגה תהיה יותר ישראלית !!

  ב-NBA יש מנהל אחד שמכתיב את חוקי הליגה והוא לא אף אחד ממנהלי / בעלי הקבוצות …

  כל עוד מקרקרים סביב השיגעונות של מכבי – הכדורסל הישראלי יהיה בינוני במקרה הטוב …

  בנייה של עסק טוב היא לטווח ארוך – בליגת העל משתנים החוקים כל שנה בערך

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות