יולי 27 2011

החגיגה סביב פיני גרשון, הזכירה למיקי דורסמן הלוואה שנתן לחולון

    מיקי דורסמן תובע מהפועל חולון להשיב לו 4 מיליון שקלים שהלווה, כך לטענתו, לקבוצה. דורסמן הלווה / השקיע את הכסף במועדון משיקולים שלי קשה להבין. אדם שמלווה כסף מאמין שיקבל אותו בחזרה, עם או בלי ריבית. קבוצת ספורט בישראל אינה עסק מרוויח, ולכן מי שנותן כסף לקבוצה כמו חולון, יודע שהוא לא יקבל את הכסף בחזרה מחלוקת דיבידנדים, כי רווחים לא יהיו.

     במקרה הטוב יגיע בעל בית חדש עם כוונות טובות, שיסכים לקבור כמה מיליונים מסיבות ששמורות איתו. אם וכאשר ינחת יצור כזה, הוא יהיה מוכן להשקיע כסף בשחקנים ובמאמן, כדי לעשות כמה עונות יפות. הדבר האחרון שמשקיע כזה ירצה, זה להשקיע כסף כדי לכסות את החובות של הפועל חולון לבעל הבית הקודם.

     מיקי דורסמן הוא לא טיפש. כשהוא השקיע הרבה כסף בקבוצה בעונת האליפות, זה היה בעיקר מתוך דאגה למיקי דורסמן המאמן. ההימור הצליח והוא זכה באליפות, אבל קריירת האימון שלו לא המריאה, וזאת בלשון המעטה. לא בחולון ולא במועדונים אחרים.

  ראשון לציון החתימה את מיקי דורסמן, כי המנהלים שלה האמינו כי במקרה שהקבוצה לא תצליח, היא יאלץ להכניס את היד לכיס כדי לעזור לעצמו, ויביא שחקנים לראשל"צ. דורסמן לא הצליח, וגם לא הסכים להכניס את היד לכיס, ובצדק.

      השאלה, למה דורסמן הלווה כסף לחולון, גם כשהוא לא היה המאמן? ההערכה שלי:  באמצעות ההלוואה הוא אולי חשב להשאיר לעצמו פתח לחזור לקבוצה, אם וכאשר יתחיל להיות שוב מעניין באולם הפחים. לא מזמן הציעו לו לקנות את הקבוצה כאשר המערכת הייתה  בסכנת קריסה, והוא לא היה מעוניין. עכשיו כשפיני גרשון הגיע והביא איתו כמה משקיעים, החגיגה באופק וזה הזמן לחזור, אלא שעכשיו ההנהלה הנוכחית לא מעוניינת בו.  

     דורסמן גם גרם למועדון הכדורסל בחולון נזק כלכלי כבד, כאשר מסר את מחלקת הנוער הרווחית, שהכניסה למועדון חלק ניכר מתקציבו, לידידו טובי שוורץ, שפשוט השתלט על עסק, שמכניס מדי שנה מיליוני שקלים לכיסו הפרטי, במקום שהכסף ילך למימון הפועל חולון. לנזק הזה אין כיסוי בשום סעיף בשום חוזה.  

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות