אפר' 16 2011

עוד טיעונים נגד הענקת פרס ישראל לשמעון מזרחי

מי שקורא את טיעוני הצדדים בעתירה שהוגשה לבג"ץ, בדרישה לפסול את הענקת פרס ישראל לעו"ד שמעון מזרחי, עלול לחשוב שמדובר במערכון של "ארץ נהדרת", בהבדל אחד: שמעון מזרחי הרבה יותר מוצלח מהחיקוי שלו, מריאנו אדלמן.

שמעון מזרחי טוען שהעתירה הוגשה בחוסר תום לב ובחוסר ניקיון כפיים. למה? כי העותרים לא גילו שהם אוהדי הפועל. אתם הבנתם את זה? טל ברודי איש מכבי ת"א, שהמליץ להעניק את פרס ישראל לשמעון מזרחי, יו"ר מכבי ת"א, נהג בתום לב ובנקיון כפיים. אוהדי כדורסל שעתרו נגד ההחלטה, לוקים בחוסר תום לב ונקיון כפיים, כי לא הכריזו שהם אוהדי הפועל. די בטענה הזאת כדי לשלול ממזרחי את הפרס, על פי הודאתו. אצל חתן פרס ישראל המדינה זה מכבי. כל היתר אויבים ופסולים לעדות. איפה השב"כ כשצריך אותו? מעניין שכאשר טל ברודי, מכבי ת"א טהור, קיבל את פרס ישראל, אף אוהד הפועל לא עתר לבג"ץ. הבעיה היא לא עם אוהדי הפועל, אלא עם יו"ר מכבי.

עוד טענה מגוחכת: "באי כוחם של העותרים הם "מייצגים סדרתיים". ואללה? ומה אורך הסדרה? "זו עתירתם השלישית כנגד הענקת פרס ישראל בארבע השנים האחרונות". ממש עותרים סדרתיים. למיטב זכרוני עו"ד יהודה רסלר כבר הגיש עשרות עתירות, ולא שמעתי שבית המשפט העיר לו שהוא עותר סדרתי.

לפחות על דבר אחד אפשר להסכים: פרס ישראל לרשלנות יוענק למגישי העתירה. מכל הטענות החזקות נגד הענקת הפרס למזרחי, בחרו העותרים להתרכז בטענה שמזרחי הוא חבר אישי של טל ברודי. זו טענה קלה להדיפה, שמשחקת לידי המשיבים. ברודי ומזרחי לא יוצאים לבלות ביחד, אבל הם היו חברי דירקטוריון במכבי ת"א במשך שנים, עד 2007. מאז ברודי פעיל במכבי ת"א, אמנם לא כחבר דירקטוריון. מזרחי לפחות עקבי: הוא לא ידע במה מוני פנאן עוסק, וגם לא חבר אישי של טל ברודי. באמת מקוממת, אבל איך לא מזכירים בעתירה שעו"ד שמעון מזרחי מוביל בימים אלו, עם מנהלת הליגה, מאבק נגד שחקני הכדורסל הישראלים! איך יכול אדם שדואג להוריד את מספר הישראלים בכל חמישייה נתונה משניים לאחד! להיות חתן פרס ישראל? בזכות חתן פרס ישראל הזה יהיו בעונה הבאה בכל רגע נתון, שמונה זרים פטורים ממס במגרש, ורק שני ילידים בני גזע נכחד, שישלמו כמובן מס מלא.

גם פרקליטות המדינה תרמה את חלקה בפיליטון, כשטענה שאי אפשר לבוא בטענות לחברי הועדה שפעלו בהתנדבות. אפשר לחשוב שחברי ועדה שמקבלים תשלום נגועים בשחיתות. את רוב הנזקים בספורט גורמים אנשים שפועלים בהתנדבות, ועוד צריך להגיד להם תודה על הזמן היקר שהקדישו. נראה שבפרקליטות עצמה עובדים בהתנדבות.

 

 

כנראה שהויכוח אם סביב השאלה, האם יש ביחסים בין שמעון מזרחי לטל ברודי כדי לשלול את היותו של מזרחי ראוי לפרס, יימשך עוד זמן רב. לפחות אפשר להסכים על דבר אחד: היחסים בין ברודי למזרחי שוללים משר החינוך גדעון סער, את היותו ראוי למנות חברי ועדות.

 

 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות