פבר' 12 2011

על מכירתו של אלרואי כהן להפועל ת"א במיליון יורו

 

שתי ידיעות הופיעו אתמול במדור הספורט: הגדולה: הפועל ת"א רכשה את אלרואי כהן תמורת 800,000 יורו. הקטנה: יובל אבידור ישוחרר ממכבי ת"א. לא צוין סכום. ככה זה בחיים, סיפורים מתחילים בקול תרועה רמה בשער, ומסתיימים בקול ענות חלושה בעמוד 17 למטה.

הצעתי פעם לאבי התערבות. הוא סירב והסביר שבכל התערבות יש טיפש ומנוול. אני לא רוצה להיות טיפש ולא מנוול. תמצא פרייר אחר להתערב איתו. במכירה של שחקן ישראלי במיליון יורו, יש אחד טיפש ואחד מנוול. בדרך כלל הקונה הוא הטיפש. פעם קוראים לטיפש מיץ' גולדהאר, ופעם אלי טביב ומוני הראל. זה לא אומר שאיזי שרצקי הוא מנוול אלא חכם.

שאלו פעם את עופר פליישר למה המשכורת שלו גבוהה בהפועל ת"א גבוהה כל כך, והוא הסביר: אם יש טיפשים שמתעקשים לשלם לי, למה שלא אקח? אז הוא לקח. הרבה כסף, פלוס ערבויות של מרכז הפועל. כעבור שלוש שנים הפועל ת"א נמחקה, ומרכז הפועל כמעט קרס בגלל שנאלץ לשלם את חובותיה.

 

יעקב שחר קבע פעם מדד לתשלומים בכדורגל: אין שחקן ישראלי ששווה שכר של יותר מ-100,000 דולר בעונה. זה לא הפריע לו לקחת 3 אליפויות. לגבי מחיר הכרטיס, הדבר היחיד שחשוב הוא הסיכוי למכור את השחקן לקבוצה רצינית באירופה. כי בישראל רק שני קוני למל מהפועל ת"א, מוכנים לשלם סכום כזה.

 

מחירו של שחקן נקבע על פי שני פרמטרים: מקצועי – התרומה שלו לקבוצה, וכלכלי – המחיר שיהיה ניתן לקבל עבורו בעתיד. אין שחקן כדורגל ישראלי ששווה מיליון יורו. גם לא חצי מיליון. אלא אם הקונה מאמין שיקבל עבורו יום אחד בוחטה באירופה. זה שיש טיפשים שמוכנים לשלם 5 מיליון שקלים עבור שחקן שלא שיחק 20 משחקים בליגת על, לא אומר שהוא שווה את הסכום הזה.

 מיליון הוא מילת קסם. מיליון זה המון. בכל מטבע, אבל ההבדל בין מיליון יורו למיליון דולר הוא 35 אחוז. לקבוצות כדורסל קל לסכם עם שחקנים אמריקנים שכר בדולרים, כי בסופו של דבר הם ייקחו את הכסף לארצות הברית. יש גם ישראלים ששמחים לקבל שכר בדולרים, כי זה פי 3.7 משקלים. אבל שום שחקן אירופי לא יהיה מוכן לקבל שכרו בדולרים, כי זה עבורו 35 אחוז קנס. על בעלי הפועל ת"א נפלו מיליוני יורו מהצ'מפיונס ליג, והצליחו למכור את דגלאס דה סילבה לזלצבורג במיליון וחצי יורו, רגע לפני שהברך שלו התפרקה. אבל שימו לב שטביב והראל ישלמו לאיזי שרצקי עבור אלרואי כהן לפי ערך של מיליון יורו, אבל לשחקן ישלמו 120,000 דולר?

 

 

? האם רונן קצב יקבל את העמלה שלו בדינר ירדני

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |