פבר' 12 2011

על שירי הנאצה והשואה של אוהדי הפועל ת"א

לאוהדי הפועל ת"א יש דימוי תרבותי-ברנז'אי. זמרים, מלחינים, סלבס. לכן קשה לתת לעובדות לקלקל את הסיפור. האמת שלהפועל ת"א יש גרעין אוהדים מגעיל ומכוער, שמתחזים לצפוניים-אנרכיסטיים, מהפכנים בשקל ותשעים, שהסתתרו פעם במרומי היציע באוסישקין מאחורי הדימוי החנוני סוציאליסטי, והמטירו משם קללות ונאצות שלרוב האוהדים האמיתיים היה קשה לשמוע.

4,000 אדומים נתנו ביום שני תצוגה מדהימה בהיכל הספורט, אבל לחלאה יש אינרציה משלה, והקומץ כבר מזמן לא קומץ. גם אני מקלל לפעמים, ובמדינת ישראל מותר לקלל ולגדף. אף אחד לא צריך לקבל אישור מקבוצה להיות אוהד שלה. כל פרובוקטור מתחיל יכול ללבוש חולצה אדומה או צהובה, לשיר שירי שואה.

יש אוהדים שבאים למגרש רק לריב עם שוטרים, ומתגרים בהם עד שעוצרים אותם. אז יורדים עוד יותר נמוך, לשירים על אהובה תומר, ומצליחים להרגיז את כל המדינה, וזה בכלל כיף אדיר. כי רוב אוהדי הפועל ת"א ששרים את שירי השואה והנאצה, לא מייחסים חשיבות למילים שיוצאות להם מהפה. הקומץ מלחין, וכולם חוזרים במקהלה. הבעיה שזה יוצר מיאוס אצל הקהל הרחב, ופוגע באנשים טובים שהקימו את הפועל ת"א מכלום והעלו אותה 4 ליגות.

 

גם אם המטרה של המקללים באדום היא רק למשוך תשומת לב, את הנזקים שהם גרמו, גורמים ועוד יגרמו, יהיה קשה לתקן. . זה לא נוגד את החוק. זו בסך הכל הדרך הקלה והזולה לתפוס כותרות. ולכן כבר כמה שבועות אני מתלבט. לא אגיב לשירי נאצה נגד נצ"מ אהובה תומר ז"ל, יש בזה סוג של הסכמה. כן אגיב, אני עושה יחסי ציבור לחלאות. כששוטרים מנסים להפסיק את זה, כדי שאנשים נורמאליים יוכלו לבוא למגרש כדורגל או כדורסל, זו חגיגה בשביל הבריונים. מעכשיו יש להם חשבון גם עם המשטרה.

לנצח את מכבי ת"א בכדורסל אי אפשר, אבל לנצח את האוהדים שלהם בטריבונות בהיכל הספורט אפשר ואפשר. הצהובים ישירו שירי הלל לשמעון מזרחי, האדומים יענו בשירי נאצה. להפועל ת"א יש הרבה אוהדים עם כסף, אבל איש מהם לא ישים גרוש על קבוצה, בשביל לשבת אח"כ במגרש ולשמוע את האוהדים שלו שרים במקהלה שירי שואה. הפועל ת"א בבעיה גדולה.

 

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |