ינו' 26 2011

על התפטרות מולי קצורין והחסות של טורקיש איירליינס ליורוליג

 

 כולם יודעים מה צריך לעשות. אפשר להעלות רעיונות חדשים. השאלה מי יצליח לרתום את כולם איתו. זה הגיע למצב שהצעות שהרוב תמך בהן, נדחו רק בגלל שקצורין הציע אותן. כשהוא איים בהתפטרות אם לא יקבלו את הדרישות שלו, כולם קפצו על ההזדמנות וסירבו לכל בקשה או ההצעה שלו. שיילך.

קצורין צדק כשרצה לנהל את הענף עם סמכויות, אבל לזה היה צריך לדאוג מראש. גם הוא, גם שי שני, יו"ר איגוד הכדורסל, שאוכל לקרדה פעם שנייה ברציפות. אחרי שצביקה שרף לא אושר ונסע לרוסיה, מינוי המחליף היה חייב להיות סגור הרמטית.

פדיחה לדוגמא: רונן גינזבורג, בחור נהדר ומאמן מצוין, היה עוזר של מולי והחליף אותו בנימברוק. אילו היה מאמן קבוצה בישראל, הוא היה מינוי מצוין למאמן נבחרת הנוער. אבל למנות מאמן שעובד שצ'כיה לנבחרת נוער, זה לא רציני. מאמן הבוגרת מכיר את השחקנים, ועובד בפגרת הקיץ. מאמן נבחרת נוער חייב להעביר מחנות אימון בסופי שבוע, ולראות שחקנים כל השנה בקבוצות. מה יהיה עכשיו?

בכל מקום בו יתנגשו מקצוענים ועסקנים, העסקנים ינצחו, כי זה קרב ההשרדות שלהם. פוליטיקה בספורט רעה כמו כל פוליטיקה, אבל לא מבטלים רע ע"י רע אחר. ומי שבא בטענות לקצורין, שהתפטר מאיגוד הכדורסל רק אחרי שהבטיח לעצמו מקום עבודה חדש באלבה ברלין, מגזים גם הוא. כי לכל מטבע יש שני צדדים, וגם אם מולי נפל לבור אותו כרה לעצמו, לאיגוד הכדורסל יש אחריות לא פחותה לכשלון, אם לא יותר מזה. אם כולם יצאו בשן ועין, זה עדיף על צד אחד חוגג והשני מובס. אחרי הכל, כולנו חיים באותה ביצה קטנה, והחיים נמשכים.

הקדנציה של מולי קצורין הסתיימה באיחור של 5 חודשים. היא לא הייתה צריכה להתחיל מלכתחילה. קצורין הוא איש מקצוע מהשורה הראשונה, אבל התנאי הראשון להצלחה בתפקיד כזה הוא יחסי אנוש. ובפחות מחצי שנה הוא הספיק לריב עם כל מה שזז. מי שכל העומד מצדדיו ומאחוריו הוא יריב בפוטנציה, חי על זמן שאול.

  

 

 

 

 

 

בשביל שמשהו יהפוך ל"תופעה", הוא צריך לחזור על עצמו כמה פעמים. מחזוריות. לופ. למשל, שמתי לב שלפני שאני הולך לחדר כושר, אני מתעייף. או שקבוצות שמנצחות את מכבי ת"א, מפסידות אחר כך כמה משחקים ברציפות.

היום כבר ידוע שהעונה הקשה ביותר, היא העונה שאחרי אליפות. נכון שמכבי חיפה בכדורגל יכולה לקחת 3 אליפויות רצופות, ומכבי ת"א בכדורסל 30 בלי קושי. אבל כאשר קבוצה כמו הפועל חולון או גליל עליון בכדורסל לקחו אליפות מפתיעה, הן התרסקו בעונה שאחריה. בכדורגל זה קרה להפועל רמת גן והכח. הפועל כפר סבא ירדה ליגה אחרי האליפות ב

 

לפני 20 שנה בערך, שמתי לב שמיקי ברקוביץ' "נקלע" בכל חודש ינואר לתקופה גרועה. בפברואר הוא היה יוצא מזה, ובמאי לוקח עוד תואר אליפות. בשלב מסוים התקשורת אפילו נתנה לתופעה שם: "ינואר השחור", והמשבר קיבל גושפנקא רשמית. -1982.

 אם לא שמתם לב, זו העונה הרביעית שהעולה החדשה לליגת על בכדורסל, מסיימת את עונתה הראשונה בליגה בצמרת. משום מה זה מפתיע בכל פעם מחדש. מכבי חיפה, הפועל חולון, ברק נתניה, ועכשיו אשדוד.  אשדוד הפסידה השבוע לבני השרון, וזאת הייתה כמעט הפתעה. אז כדאי לשים לב לעוד תופעה: בעונה שאחרי העלייה בסערה, אותן קבוצות כמעט מתרסקות. לאשדוד יש לעבור העונה חצי גמר גביע ואולי פיינל פור. המבחן האמיתי יהיה בעונה הבאה.

 

 

 מאז שחברת "אלקטרה" החליפה את "עלית" כנותנת החסות הראשית של מכבי ת"א בכדורסל, שמה של החברה מופיע בכל אזכור של שם הקבוצה. באתר ליגת "לוטו" בכדורסל, באתר היורוליג ובכל הפרסומים, מכבי ת"א מופיעה בשם המלא כולל שם הספונסר. השאלה, למה היורוליג לא מופיעה בשמה המלא?

 

 

 

 

 

 

כי ליורוליג קוראים ליגת "טורקיש איירליינס", ובישראל לא אוהבים בימים אלה שום דבר שקשור לטורקיה ולטורקים. את הפרסומות של חברת התעופה הטורקית על השלטים בצידי הפרקט אי אפשר למנוע, אבל תארו לעצמכם שהכרוז בנוקיה היה פותח את הצגת השחקנים בליגת "טורקיש איירליינס". היורוליג הייתה חוטפת בכל שבוע שריקות בוז ממושכות.

אני מודה שבכל שבוע החסות של "טורקיש איירליינס" ליורוליג מרגיזה אותי מחדש. איך יתכן שחברת תעופה טורקית נותנת חסות לליגה אירופאית, ולא "אייר פרנס", "בריטיש איירוווייס" או "סוויס". למה לא "אל-על"?

 אז נכנסתי לאתרים של החברות, וגיליתי למה. לאל-על יש צי של 39 מטוסים מסוגים שונים. וכמה לדעתכם שי ל"טורקיש"? 154. החסות ליורוליג היא ההוצאה הכי קטנה שלהם לפרסום. שימו לב: הטורקים מאמצים את קובי קריאנט תמורת 6 מליון דולר! בחודש שעבר הם החתימו את הטניסאית מספר 1 בעולם, הדנית קרוליין ווז'ניאקי, שתפרסם את מחלקת העסקים של "טורקיש". עוד 3 מיליון דולר הושו בהסכמי חסות למנצ'סטר יונייטד (3 מיליון יורו) וברצלונה (3 מיליון יורו)!. ההסכם עם היורוליג הוא הנמוך מכולם  1.8 מיליון יורו. ולנו יש את עומרי כספי.

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |