ינו' 14 2011

מליניאק על פיטורי אבי נמני

מאת: admin בשעה 23:23 נושאים: כללי, ספורט

קראתי פעם דו"ח חקירה של תאונת דרכים. מכונית עקפה על קו הפרדה רצוף, והתנגשה במכונית שבאה ממול. החוקר הסביר שהנהג היה בעצם מת ברגע שיצא לעקיפה, הוא פשוט עדיין  לא ידע את זה.

        אני נמני פוטר אתמול ממכבי ת"א. לא נעים, אבל,תודה לאל, כולם בריאים. למרות שהפיטורים התרחשו אחרי התבוסה 3:0 למכבי חיפה, גורלו של נמני נחרץ באמצע נובמבר. הוא פשוט לא ידע את זה.

     לתאר את פיטוריו של נמני כרעידת אדמה, זו היסחפות. כי רעידת אדמה אי אפשר לחזות, והיא מחריבה הכל. ההחלטה לפטר את המנג'ר לא נפלה אתמול, אלא אחרי שני הפסדים רצופים לעכו וקרית שמונה. כשהרוב הדומם פתח את פיו וקרא לנמני להתפטר, החלה הספירה לאחור.

       אבי דרש שגולדהאר ישקיע כסף והרבה, אבל דווקא הון העתק שהושקע בקבוצה חרץ באופן פראדוכסאלי את גורלו. אחרי 100 מיליון שקלים, כשאין תוצאות ואין דרך, הדרך היחידה היא הביתה. ואולי הגיע הזמן להבהיר פעם ולתמיד מה זה מנג'ר, מה סמכויותיו ומה אחריותו. העמימות יכולה לשמש כסת"ח אבל גם להטיל אחריות כוללת.

       ביום כזה צריך להעלות על נס את אלו ששכבו על הגדר, כדי שהמהלך יהיה בכלל אפשרי.

  1. אלכס שניידר, ששרף עשרות מיליונים, שעזרו לגולדהאר ללמוד מניסיון של אחרים, ולהבין מה קורה, כשמשאירים את המפתחות לנהג בלי נסיון.
  2. לוני הרציקוביץ', ששילם מחיר כבד בכסף, בעסקים, באיומים על ביתו ושלומו, בניסיון נאיבי להפוך את בלומפילד להיכל תרבות. מי יודע לאן היה מתדרדר, אלמלא חילץ אותו שניידר מהברוך.
  3. ניר קלינגר, שביצע את המדיניות של הרציקוביץ', או שהדיח את נמני וטל בנין ביוזמתו. בכל מקרה, קיבל כמה שנים לחשוב על מעשיו בגלות קפריסין.
  4. מנויי מכבי ת"א בשערים 1 ו-2, שקמו אחרי ההפסד לקרית שמונה, שאגו במקהלה "נמני הביתה", וסימנו לגולדהאר שאפשר לזוז: הרוב יעמוד מאחוריו והקומץ ישתוק. מרגע שקו פרשת המים  נחצה, ההדחה הייתה שאלה של זמן, ואפילו ניצחון בחיפה היה רק דוחה אותה.
  5. חברת התעופה "אייר קנדה", שהרחיקה את גולדהאר אלפי קילומטרים מכאן, למקום ממנו יוכל לפטר את נמני בלי לשים את נפשו בכפו. לזכותו של גולדהאר, הוא נתן לנמני (ולעצמו)  שנת התאקלמות, לפני ששחרר את הכסף הגדול.

  ואסור לשכוח שלפעמים גם אנשים טובים עם המון כסף, אינם מבטיחים הצלחה. זה מה שיפה בספורט (לא כשזה קורה בקבוצה שלך).

  לתגובות: arie@maliniak.co.il   

 

 

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |