ינו' 14 2011

למה ה-NBA קנתה את ניו אורלינס הורנטס?

 
 

אחרי שייתמו ימי האבל על אבי כהן ז"ל, אחד מפורצי הדרך של הכדורגל הישראלי, אסור שנשכח את השיעור: תאונות דרכים לא מבחינות בין עשיר לעני, בין מפורסם לאדם מן הישוב, בין חזק לחלש, בין דתי לחילוני. כשאתה נכנס למכונית סיכונים מותר לקחת רק במגרש, אתה משתמש בנשק קטלני. כשאתה עולה על אופנוע, אתה נכנס לשדה קרב. נהגו בהתאם.

 

ממשחקים אמיתיים בסכום אפס אין חזרה. אם יש ספק, אין ספק. אם אתה לא בטוח ששמרת מרחק מספיק, שמור מרחק גדול יותר. אם אתה לא יודע מה המהירות המותר, סע הכי לאט שאתה יכול. , לא בכביש. כי חיי אדם אינם משחק. כשמכונית אשמה בתאונה, רוכב הקטנוע נפגע. וכשרוכב הקטנוע אשם בתאונה, גם אז הוא נפגע.

  ביום בו נקבע מותו של אבי כהן, קרתה שריפה ברכבת דוהרת. הרוגים אין. הניסיון מוכיח שהסברים ותירוצים יהיו מגבעתיים עד ירושלים. כי גם שבוע אחרי תאונת האופנוע, שנתיים וחצי אחרי שאסרו על יבוא "קסדות חצי", עדיין מותר למכור אותן בכל חנות לאביזרי רכב. תדאגו שלא אתם תהיו הקורבנות הבאים.  
  
  חשוב להבין ש"הליגה" שייכת בעצם לבעלי כל הקבוצות. ולמה שבעלי הקבוצות יממנו רכישת קבוצה בצרות? כי מכירה של אחת הקבוצות במחיר נמוך, תוריד את ערכן של היתר. עד היום כל מי שקנה ומכר קבוצה ב-נבא, הרוויח הרבה כסף, כי שווי הקבוצות רק עולה. היו שקנו קבוצות והעבירו אותן לעיר אחרת. הפעם היה חשש שלא יימצאו קונים, או שהמחיר שיוצע יהיה נמוך. הליגה הפגינה חוסן פיננסי.
   

ניראה לכם שההתאחדות לכדורגל הייתה קונה את בני סכנין, או שמנהלת הליגה בכדורסל תקנה את חולון? ולמה שבעלי נתניה או אשקלון בכדורסל, יממנו את רכישת הפועל חולון, אם שש קבוצות ויתרו בקיץ החולף על הזכות לשחק בליגה הזאת?לפעמים אני תוהה מה גורם לקבוצות חלשות ב-נבא להמשיך לשחק ברצינות, למרות כשאין להן מטרה. בליגה בה משחקות 30 קבוצות, ומחצית מהן רצות לאליפות המחוז, מה מחזיק במתח את היתר? מה גורם לקבוצה כמו סקרמנטו, לשחק עד סוף העונה ברצינות, למרות שמה-נבא אין ירידות?

  פעם קבוצות נבא היו מפסידות בכוונה בסוף העונה, בשביל לסיים במיקום נמוך ולזכות בזכות בחירה גבוהה בדרפט. כשדיויד סטרן קלט את הבלוף, הליגה סגרה את הפרצה באמצעות הלוטריהגרלה בין הקבוצות שסיימו במאזן הגרוע ביותר, שנותנת אמנם יתרון לקבוצות בעלות המאזן הגרוע, אבל לא מבטיחה שהן יבחרו את השחקנים הטובים ביותר. אפשר רק לדמיין מה היה קורה בישראל בליגה שלא היו ממנה ירידות. קבוצות היו משחררות שחקנים ומפטרות מאמנים באמצע העונה.
 
 

 נקבעו ההרכבים למשחק האולסטאר של ליגת על בכדורסל והשמחה רבה. לראות את ההרכבים ולהתגלגל מצחוק. כך נראית נבחרת הכוכבים הישראלים, בליגה שכל קשר בינה לבין כדורסל הוא מקרי בלבד. 7 מתוך 12 השחקנים הם רכזים: ארז כץ, מורן רוט, שמוליק ברנר, מאיר טפירו, גל מקל, דרור חג'ג', יוגב אוחיון. כן ישותפו: קלע אחד יהוא אורלנד, סנטר אחד – עידו קוזיקרו, ושלושה גארדים – ליאור אליהו, אלישי כדיר וגיא פניני.

 

  
 נבחרו גם ארבעה מאמנים: אפי בירנבוים ועודד קטש (התבקש להביא נעלי ספורט למקרה שאחד הרכזים ייפצע), דיוויד בלאט ודן שמיר. האם לעופר ברקוביץ' לא מגיע מקום ברביעייה? המשחק שהיה אמור להתקיים ב-12 בינואר, הוקדם ביום אחד, אולי כדי שהוא ייערך בתאריך יפה – 11.1.11. ומה דעתכם על משחק אולסטאר גם בכדורגל? יש לי אפילו הרכב מוכן לנבחרת הכוכבים הישראלים: לירן שטראובר, ניר דוידוביץ', מאיר כהן, איתי ארקין, אוהד כהן, טברטקו קאלה ואריאל הרוש. מאמנים: שורה אובארוב וקובי בלדב (למקרה שמישהו ייפצע).

כשקוז'יקרו ייכנס לבעיית עבירות, מקל, רוט וחג'ג' ייצרו פירמידה, וישמרו על שחורציאניטיס. במנהלת הליגה יגידו שזה ההרכב שבחרו אלפי גולשים, אבל מי שקבע את כללי הבחירה זו המנהלת, שקיבל את ההרכב שמגיעה לה. אפשר לבחור לפי תפקידים, אבל זה כנראה מסובך מדי.

 בכל העולם יש קבוצות בצרות כלכליות, אבל הליגה נותנת לקבוצות ליפול. ברצלונה הסכימה לאחרונה לשאת על החולצות סמל של קרן השקעות מקטאר, כדי לכסות גרעון של 400 מיליון יורו. גם ריאל מדריד בחובות של מאות מיליונים, האחים גלייזר נאלצים למכור את מנצ'סטר יונייטד, בשל חובות. אז מה יגידו אזובי קיר? שיח'ים מהמפרץ הפרסי מתעניינים מדי פעם ברכישת קבוצה מהפרמייר ליג, אבל לא שמעתי שליגה תקנה קבוצה בצרות. לא בפרמייר ליג, לא בבונדסליגה ולא בישראל.

ובמעבר חד לליגת הכדורסל המקצוענית ה-נבא, שהעבירה את קבוצת ניו אורלינס הורנטס לבעלותה. בתרגום לעברית, הליגה רכשה רת הקבוצה. ההורנטס הפכו בכך לקבוצה הראשונה בהסטוריה, שנמצאת בבעלות ה-נבא, ובעצם לקבוצה הראשונה בבעלות ליגה כלשהי. הנהלת הליגה חששה שבעל הקבוצה ג'ורג' שין, יסגור אותה אחרי שהפסיד 83 מיליון דולר, ולכן העדיפו לשלם 300 מיליון דולר, ומינו נציג שיחפש לה קונה. בהעדפה רוכש שישאיר את הקבוצה בניו אורלינס, כדי שזו לא תנדוד בפעם השנייה לעיר אחרת.

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |