ינו' 14 2011

איך יקבע שופט כדורגל, אם המגרש מתאים לקיום משחק?

מאת: admin בשעה 23:04 נושאים: כללי, ספורט

 

כשהייתי ילד שיחקתי כדורגל בשכונה, וחלמתי להיות נחום סטלמך. בסוף השתמשתי בראש למטרות יותר מועילות מנגיחה, והתדרדרתי לכדורסל. אחת הסיבות שהבריחו אותי מהכדורגל היה מזג האוויר. נכון שגם כדורסל שיחקו בימים ההם במגרשים פתוחים, אבל לפחות היו מפסיקים או דוחים משחק אחרי שטפטפו כמה טיפות גשם. 

אלי חכמון החליט בשבת להצטיין, ומשך 22 שחקנים ומעט צופים לסיוט שהסתיים רק אחרי 45 דקות. דרור קשטן ואלי גוטמן, שלא מסתובבים במגרשים מאתמול, קבעו שלא היה טעם להתחיל במשחק. 

מעולם לא הבנתי למה חייבים לשחק כדורגל בגשם. גם לא בטמפרטורות שיורדות למינוס 15, או מגיעות ל-40 בצל. כשהפועל ת"א שיחקה נגד לוקומוטיב מוסקבה זה ניראה בעיניי כהתעללות. אילו היו מאלצים פליטים סודנים לשחק בחום של 40 מעלות, הם היו פונים לועדת זכויות האדם בזנבה. לשחקני כדורגל אין את הפריבילגיה הזאת.

אייל ברקוביץ' היה צריך לספוג עונש על ההתפרצות שלו כלפי השופט. השאלה, למה בכלל ילדים שיחקו בחום 35 מעלות? טמפרטורה אפשר לפחות למדוד. גשם שוטף זו סתם מכה. גם לשחקנים וגם לצופים. עד היום אני לא שוכח לדני קורן, את הפסקת המשחק של הפועל רמת גן לעכו, ביתרון 1:6, כמה דקות לסיום. המשחק החוזר נגמר ב-0:0, ורמת גן לא עלתה ליגה.  האם השופטים הם רובוטים? לוקחים כדור ובודקים אם הוא קופץ בבוץ. אולי יבדקו אם המוח של ראשי איגוד השופטים קופץ בבוץ? כשאין טעם לקיים משחק, אז לא מקיימים, גם אם הכדור קופץ. מה כל כך דחוף לקיים משחק כדורגל בישראל? שום קבוצה ישראלית לא משחקת באירופה, ולכן לא יוטל עליה עומס. בישראל גם אין יותר משלושה ימי גשם רצופים, לכן אין בעיה למצוא מועד חלופי. אפילו הצבא המפואר שלנו, דוחה לפעמים מבצעים בגלל מזג אוויר. אז משחק כדורגל אי אפשר לדחות? גם כך הכדורגל שלנו גרוע, למה להוסיף על זה בוץ?

 

מאחר שהשופט קובע אם לקיים משחק על פי שיקול דעתו, אז הנה אני מציע לשופטים יופי של קריטריון לקיום או לביטול משחק: אם אתה נותן לבן שלך לצאת במזג אוויר כזה מהבית ולהסתובב בחוץ עם גופיה, תקיים את המשחק. בכל מצב אחר, אל תקיים. נכון שזה פשוט?

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |