ינו' 14 2011

איך השריפה בכרמל קשורה להתאחדות לכדורגל?

לשריפה בכרמל אין קשר לספורט, אבל אצלי הכל מתקשר איכשהו לספורט. זוכרים את השופטים שנשלחו לפני שבועיים לשפוט בסקוטלנד? שפטו במשחק אחד ובישראל קמה מהומה. איך מעזה ההתאחדות לשבור שביתה של שופטים בסקוטלנד?

האמת, שאין סיבה שנדחוף את אפנו לכל סכסוך. מצד שני, אם ההתאחדות הסקוטית מבקשת עזרה, ניתן לה. למה שניכנס לשיקולים של סכסוך בין ההתאחדות לשופטים בסקוטלנד. למיטב זכרוני, כששופטי הכדורגל בישראל איימו בשביתה, והועלתה הצעה להביא שופטים מחו"ל, היא זכתה לתשואות. לאיש ממגני שבירת השביתה בסקוטלנד, לא היה איכפת ששופטי הכדורגל בישראל יזכו לתנאים הוגנים. מה שחשוב, שמחזור ליגה בישראל לא יידחה, וכל האמצעים מקדשים את המטרה. כולל שבירת שביתה.

 

ואיך זה קשור לשריפה בכרמל? זו לא הפעם הראשונה שההתאחדות לכדורגל מעורבת בשבירת שביתה. לא בסקוטלנד, אלא בישראל. לא שביתת שופטי כדורגל, אלא שביתת כבאים. כשבאים היום לכבאים בטענות, שהם לא הרימו צעקה ודרשו תוספת כוח אדם וציוד, שוכחים שהם כן צעקו, איימו ושבתו. הבעיה ששברו להם את השביתה. מי? בין היתר, הקבוצות וההתאחדות לכדורגל.

ב-22.2.06 עמד משחק הגביע בין מכבי נתניה למכבי פ"ת בסכנת ביטול. השחקנים והשופטים היו מוכנים לפתיחת המשחק, אבל מפקד משטרת נתניה הודיע שתנאי הרישיון לקיום משחק מחייבים רכב כיבוי אש במגרש. במכבי נתניה ידעו תקופה ארוכה שהכבאים שובתים, אבל המשחקים האחרונים התקיימו בקומבינות כאלו ואחרות. הפעם לא נשלחה כבאית, ושחקני פ"ת והשופטים כבר ירדו מהמגרש. אבל כשההתאחדות נתנה ארכה של 45 דקות, אנשי נתניה והמשטרה מצאו פיתרון יצירתי. כבאית פרטית הגיעה לקופסה, הקהל הריע והמשחק יצא לדרך. חדי העין הבחינו ש"הכבאית" היא בעצם ביובית, מיכלית לשאיבת ביוב. אשר אלון, הבעלים של מכבי נתניה, הבהיר לאחר המשחק: "לא רק שזו כבאית, הצינור שלה אפילו ארוך יותר…".

 

ואכן צינור ארוך יותר איים על ליגת הכדורגל שלנו באוגוסט 2009. שוב סכסוך עבודה, שוב כבאים, שוב איום על השבתת הליגה. הפעם עמדו במוקד המפגש בין בית"ר ירושלים להפועל ת"א בטדי, ולמחרת מכבי חיפה נגד קזינו זלצבורג באצטדיון רמת גן.

אף אחד לא ייקח סיכון לשחק עם ביובית במגרש של עשרות אלפי אנשים, לכן הופעל נשק יום הדין – הפוליטיקאים. במצבים כאלו סילבן שלום מקבל טלפון מבאר שבע, מוני הראל מפעיל את חיים רמון, רוני בראון מקבל איתות מבית"ר ירושלים וההתאחדות לכדורגל מהלכת אימים על שר הספורט, וכולם בערימה מתנפלים על שר האוצר.

כפי שאתם מבינים, המחזור התקיים כסדרו וגם מכבי חיפה שיחקה נגד זלצבורג. הייתה רק בעיה קטנה: הכבאים התקפלו. התקשורת מחאה כפיים, כי לשבור שביתה זה בסדר, אבל רק במקום שכואב לנו, כאן בישראל.

את התוצאות ראינו השבוע בכרמל. מדינת עולם רביעי, עם צי ביוביות, נאלצת לבקש חיזוק מאזרבייג'אן ופליסטין. רק חבל שהסופרטנקר לא יכול להישאר פה לחיזוק לקמפיין הבא.

 

מאז שאימנתי באולם הפחים, יש לי פינה חמה בלב להפועל חולון. קבוצה שמדרדרת ניהולית, אבל בעזרת הקהל ממשיכה להתגלגל קדימה במגרש. את חולון מנהל היום עו"ד חגי שבתאי. יו"ר רביעי העונה, שקיבל מועדון במצב כלכלי קטסטרופאלי, ומגייס עכשיו ספונסרים ואנשי עסקים.

הנצחון על הפועל ירושלים הוא סוג של נס. ההנהלה הקודמת השאירה בור בבנק, והתחייבויות לשחקנים מהתקופה שמיקי דורסמן היה המאמן.

הידעתם שבריאן טולברט שיחק חודש ראשון ללא תשלום? מתנדב. יש עדיין דברים כאלה. מעכשיו צריך לשלם גם לו, ויש גירעון בתקציב ובעיית תזרים. אם התקשיתם להבין מה עושה מורן רוט, שהיה יכול למצוא קבוצה גדולה יותר, בקבוצה שעתידה הכלכלי לוט בערפל? התשובה: 800,000 שח עלות שכר. ההנהלה הקודמת אולי קיוותה שדורסמן ישתתף במימון, אבל כשהבהיר שהוא רק מאמן, מינו את דני פרנקו. ? עיריית חולון אמורה להעביר 850,000 שח. התמיכה הקטנה ביותר של עירייה בכל הליגה, וגם זה יגיע רק מינואר. רכישת כרטיסים ומנויים החזיקו את הקבוצה עד עכשיו. עו"ד שבתאי מחכה לכסף מהמנהלת. 1.1 מיליון שקלים. מתוך זה התקבלו 150,000. מתי תגיע היתרה? יו"ר חולון מוטרד. אבנר קופל אמר לו: "הכסף שאתה מצפה מהמנהלת זה רק בונוס. אל תבנה על זה. המנהלת בכלל לא חייבת להעביר לך את הכסף". יגיע הכסף, או לא?

האמנם? בתחילת העונה נפסל אולם הפחים. קופל הבטיח שידאג לאולם חלופי, וחולון שיחקה בראשל"צ. בחולון הבינו שהכל כלול. על חשבון המנהלת, כסיוע לקבוצות חלשות. לפני כמה ימים נחת שם מכתב. המנהלת מודיעה שמההעברה הקרובה יקוזזו 30,000 ₪ עבור שכירת אולם בראשל"צ. בשביל חולון זו מכה.

המנהלת: לא לקופל ולא לאף אחד, אין סמכות לממן אולם עבור שום קבוצה.

- אם הוא הבטיח משהו שלא בסמכותו, זו לא בעיה של חולון.

שילמנו את השכירות והאבטחה כעזרה, אחרת חולון לא הייתה שורדת. לא הייתה הבטחה שנממן.

בינתיים פרנקו עושה נפלאות, אבל מאיפה יגיע הכסף

המנהלת: קופל התכוון לומר שקבוצות לא צריכות לבנות תקציב על העברת המנהלת, אלא על מכירת כרטיסים וספונסרים. מי שבונה על הכסף שלנו לתשלום משכורות, יש לו בעיה. חולון תקבל 120,000 שח בכל חודש, כמו כולם.

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |