אוק' 17 2010

מליניאק לקראת פתיחת עונת הכדורסל

מאת: admin בשעה 13:31 נושאים: כללי, ספורט

תגידו, אתם נורמליים?

חג שמח ועונה טובה לכם. איך אתם מרגישים רגע לפני הג'מפ בול, כשקבוצה עם תקציב של 20 מיליון דולר, משחקת נגד קבוצה של מיליון דולר? איך אתם מרגישים כשהמדינה שלכם נותנת פטור ממס לשחקנים זרים ומקפחת את השחקנים המקומיים? מה חשבתם, שלא אנצל עוד הזדמנות לטרטר עם העניין הזה, עד שמישהו יתעשת?
כשאפשר לקנות זר ב-25 אחוז הנחה, לא כדאי להשקיע בישראלי. זהו עקרון כלכלי פשוט. אז מביאים עדר של זרים, מעטים מהם שורדים שתי עונות, הישראלים חיים בחסות ה"חוק הרוסי", רואים מעט פרקט ומרוויחים משכורות עתק, כי על עופות נדירים משלמים ביוקר.
בשנה שעברה התקשורת התגייסה לקמפיין פטריוטי, במיוחד נגד מכבי ת"א. מכבי ת"א טענה להגנתה, שהם לא משתפים שחקנים לפי הדרכון. מי שטוב, משחק. עובדה, הם אמרו, ההיכל מלא למרות ערימת הזרים. אבל התקשורת המשיכה ללחוץ, האוהדים לחצו על הקבוצה ומכבי ת"א קנתה בקיץ כל שחקן ישראלי שזז. כנראה שצדקנו.
הבעיה של הליגה לכדורסל שלנו, שעם לא הרבה כסף אפשר לקנות 6 זרים זולים ולהקים קבוצה מכלום. אבנר קופל צודק, מיליון דולר זה תקציב מיני-מינימאלי. קופל טועה, כשהוא חושב שקרקס של 6 זרים יכסה את מערומי הליגה שלו. כי זו ליגה שלא נותנת שום סיבה לשחק ברצינות.
בליגה נורמאלית משחקים כדי לזכות באליפות, והאלופה זוכה בפרס – השתתפות בליגת / גביע האלופות. בליגה נורמאלית הקבוצות שמסיימות את העונה במקומות האחרונים, יורדות לליגה נמוכה. בליגה נורמאלית הקבוצות שמסיימות במקומות הראשונים בליגה השנייה עולות לליגת על.
בישראל הכל הפוך. לזכייה באליפות אין משמעות, כי היא לא מקנה לאלופה זכות השתתפות בליגת אלופות. המקום תפוס על ידי משתתפת קבועה, בלי קשר לתוצאות שלה במגרש. 30 שנה אמרו לנו שזהו דיון דמגוגי, כי האלופה ידועה מראש. אבל בארבע השנים האחרונות היו 3 אלופות שונות.
הויכוחים סביב חוסר הספורטיביות של הפיינל פור הם בדיחה עצובה. אם הפסד אליפות היה מונע ממכבי ת"א השתתפות ביורוליג, הייתם רואים את שמעון מזרחי מוציא לאבנר קופל את הקישקע. כשהאליפות הייתה באמת עניין קיומי, מכבי ת"א איימה לפרק את הליגה או לשחק בליגה אדריאטית. . היום הם מתווכחים על כלום ומתחבקים.
המצחיק / עצוב בכל הסיפור, שמי שמעז לקחת ממכבי ת"א תואר אליפות, מתרסק ומקבל עונש כלכלי וספורטיבי. תראו איזו שמחה קפצה על גלבוע / גליל, כשהם נפטרו סוף-סוף מהיורוקאפ.
אז המהומה בצמרת היא על לא מאומה. בתחתית קבוצות נלחמות עד זוב מיץ, כי בסוף העונה היורדות אינן יורדות. גם העולה מהליגה השנייה אינה עולה, ובקיצור, הליגה חסרת משמעות. אז אולי הגיע הזמן לעצור את הפסטיבלים ולהחליף דיסקט. הפתרון מצוי בחוסר הספורטיביות ולא בשיווק.

עדיין אין תגובות

התגובות סגורות.

כתובת טרקבק |