אוג' 02 2010

קהו חושיו

מאת: admin בשעה 12:53 נושאים: אריה מליניאק, כללי, ספורט

אם המאמן הבא של הנבחרת הצעירה בכדורגל, יותר חשובה מהנבחרת  עצמה, משהו  דפוק. לפני כמה שנים התכנסו כמה אנשים לבורקס וקפה, למחרת הופיעה ידיעה קטנה: מוטי איווניר התמנה למאמן הנבחרת הצעירה, וזהו.

מסכנים שחקני הנבחרת הצעירה בשנתיים הקרובות, שיעלו לכל משחק עם יציקה של 5 טון על הרגליים, להסיר את הקוף מעל גבו של המאמן שלהם. בשביל מה זה טוב? כמה אנשים טובים עוד יתלכלכו, בשביל להכשיר את השרץ הזה?

במוסד ציבורי הצדק חייב, לפני הכל, להיראות. במקום אבי לוזון, אני לא הייתי מתקרב למשחקים של מכבי פ"ת. גם לא של קבוצת  הילדים. בטח לא הייתי מדבר עם שופטים, כי עצם נוכחותי משפיעה, ולו למראית עין. זה המחיר שיו"ר התאחדות צריך לשלם על המינוי שלו, ואבי לוזון לא מבין.

חשוב לו שייראה כאילו הוא לא מתערב במינוי של גיא, אבל כל מה שהוא עושה להוכיח שהוא לא מעורב, רק מוכיח שהוא מעורב. גם ח"כ אברום שפירא היה יוצא מחדר הישיבות, כשהחברים שלו בועדת הכספים אישרו ל"שטיחי כרמל" מיליונים.

הטענה שגיא לוזון הוא מאמן מצוין, ולכן אין בקרבתו ליו"ר כדי לפסול אותו, היא נכונה. השאלה אינה אם  גיא לוזון ראוי, אלא למה אבי לוזון בכלל מעמיד את ההתאחדות במצב המביך הזה, וגורם לה נזק תדמיתי קשה ומיותר.

התנהלותו של יו"ר ההתאחדות צריכה להיות סעיף מספר 1 בתקנון ה אתיקה, הרבה לפני התנהגות השחקנים. מר לוזון היה חייב להבין שלמינויו ליו"ר התאחדות יש מחיר, ואי העלתו של גיא לוזון כמועמד הוא המחיר. אם הוא לא מוכן לשלם אותו, שילך הביתה.

לפני 40 שנים עמד שופט בית המשפט העליון משה עציוני, בראש ועדה שבדקה חשדות להטיית משחקים בכדורגל. מדו"ח עציוני זכורות שתי מילים שהתייחסו לסיו"ר ההתאחדות דאז, עזריקם מילצ'ן: קהו חושיו.

אין בעיה עם טעויות שאבי לוזון עושה. כולם עושים טעויות. אבל האיש הזה שם את עצמו והאינטרסים שלו מעל ולפני ההתאחדות, וגורם מדי יום לעוד אנשים טובים להסתבך  ולתרום את חלקם לביזיון, אחרת יהפכו לאויבים שלו.

ועדת האיתור לא נועדה לאתר מאמן, אלא לנקות את אבי לוזון. כולם יודעים מי ייבחר, ואין מצב שלוזון וההתאחדות לא יתלכלכו. הם כבר מטונפים מכף רגל ועד ראש, וחמור מכל,  גיא לוזון ישא אות קין על מצחו אפילו ייקח את אליפות אירופה. לא פלא שאנשים כמו יענקלה שחר מדירים רגליהם משם. איפה עו"ד דנה פוגץ', נציגת הציבור בהנהלת ההתאחדות, האם גם היא הצטרפה לועדת קישוט?

למילצ'ן לקח 30 שנה להסיק מסקנות. כנראה שנשארו לנו עוד הרבה שנים לחיות עם התקלה ששמה אבי לוזון. כי פשוט קהו חושיו.

לתגובות: arie@maliniak.co.il

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות