נוב' 15 2017

מי שבא קטן יוצא גדול, מי שבא גדול יוצא קטן.

מאת: admin בשעה 11:25 נושאים: כללי

חוק הטבע: מי שבא קטן יוצא גדול, מי שבא גדול יוצא קטן. ב-24 באוקטובר  מכבי  הפסידה בבית לאולימפיאקוס בלי ספאנוליס. משחק בהזמנה לעלות למאזן 0:3, הסתיים במפח נפש. אתמול מכבי שוב הפסידה בבית, אחרי ניצחון גדול על ריאל מדריד. מה משותף לשני משחקים? יום שלישי. למחרת יום עבודה ולימודים, הקהל עייף, השחקנים לא מרוכזים. למה-מי זה אנדולו אפס?

מרגל בדימוס הסביר לי פעם, שבשגרירות רוסיה השגריר הוא הנהג והנהג הוא בעצם השגריר. אצל נבן ספחיה החמישייה היא המחליפים, והמחליפים הם בעצם החמישייה. ג'ון  דיברתולומיאו, ארטיום פרחוסקי, ומייקל רול פותחים בחמישייה, ותוך חמש דקות עולה החמישייה האמיתית: דשון תומאס, אלכס טיוס ונוריס קול. בסוף המשחק אפשר להגיד שהספסל ניצח, לא באמת.

את הטריק הזה גם ולימיר פרסוביץ' מכיר. הוא פותח עם ג'וש דמס, ומעלה מהספסל את אריק מקולום. מקולום הוא סיפור גדול: רשומות ברזומה שלו אליצור נתניה  ו…הפועל כפר סבא, ושתי עונות בסין. כשמקולום יחד עם קרונוסלב סימון במגרש, קשה ללחוץ עליהם והסל תחת איום מתמיד. אם מקולום היה מדייק בכל משחק ב-8 מ-11 ל-3 נקודות, הוא לא היה ביורוליג.

מיש אין לו אתלטיות ויכולת אישית, מצוי בבעיה ביורוליג. ג'ון דיברתולומיאו, למשל, שמתקשה להגיע לזריקה. ההצלחות של מכבי מתחילות בריבאונד, ואתמול היא קיבלה  שיעור מאלף (42:28). כמו נגד ריאל, רק ההיפך. 80 אחוז מההתקפות של מכבי, בהערכה זהירה, היו מקריות או פעולות התאבדות באחד-על-אחד. ככה לא משחקים כדורסל.

בספורט אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך, ואי אפשר לגרור אחוזי קליעה וריבאונד מהמשחק הקודם. זה נכון גם לרוכשי מנויים להצלחות, ששמעו שיש ביד אליהו חגיגה, נדהמו לראות את הטורקים מפרקים את מכבי, והלכו הביתה שתי דקות לסיום. הרוב המכריע נשאר ועודד.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות