יוני 04 2017

מוכרים סיפורים למנויים

מאת: admin בשעה 9:36 נושאים: כללי

שבועיים לפני סוף העונה, פרסמתי את טבלת 8 המחזורים האחרונים, שהוכיחה ששלושת הקבוצות הגרועות בליגה לאותו זמן, היו קריית גת, הפועל ירושלים ומכבי ת"א.  לא צריך להבין כדורסל, בשביל להבחין שאוסף הנמושות שהפסידו למכבי ת"א 14 מ-33 המשחקים בעונה הרגילה, שינה צורה.

הנהלת מכבי ת"א לא פספסה העונה שום בור שאפשר היה ליפול לתוכו. אפילו המהלך שאולי יציל את העונה – המינוי של אריק שיבק למאמן, נעשה באיחור של שבועות. למרות שכולם ידעו כבר שאיינרס בגצקיס הוא מת מהלך, בעלי מכבי ת"א העדיפו לחכות לנס. אבל בעונה הפוכה, דווקא הביזיון באשדוד שלח את בגצקיס הביתה והביא את אריק שיבק.

במשך שנים ניהלתי, כמעט לבד, מאבק נגד ישיבת בעלי קבוצות סביב המאמן.  התרגלתי שמייחסים את הקמפיין שלי לשנאת מכבי ת"א, אבל אפשר לסמן עוד "וי": דיויד פדרמן יושב ביציע, שמעון מזרחי התרחק מהספסל, ורק כבודו לא נותן לו כנראה לעלות ממש לטריבונה. וראו זה פלא: המאמן משוחרר, הספסל שמח, הקבוצה נראית מצוין, והסיכויים לזכות באליפות, שעלו מ-20 ל-50 אחוז עם מינוי שיבק, עומדים להערכתי על 65 אחוז.

יתכן שהמינוי המאוחר עשה לשיבק שרות. הוא קיבל שחקנים שהבינו שאין להם על מי להפיל יותר את האשמה, מברכים על כל דקת משחק ושמים את האגו בצד. כשרון לא היה חסר גם קודם, וכשאין זמן הכל חייב להיות פשוט. מצופפים את ההגנה, מביאים דאבל-טים על כדורים שנכנסים פנימה, יורדים להגנה, מתקיפים את הכדור בפיק-אנד-רול. פשוט.

אוהדים שהתייאשו וצופים במשחקים בטלוויזיה, שואלים את עצמם: מה קרה ששחקנים שחטפו בראש מגלבוע ואשדוד, פתאום רצים, מזנקים, משחקים באחריות.  האם היה סבוטאז' נגד המאמן הקודם?

ברור שעדיף לקחת אליפות, אבל לא בטוח שסוויפ על הרצליה המפורקת וזכייה  בתואר ישנו הרבה. נדרש חריש עמוק וקבלת החלטות אמיצות, שספק אם ההנהלה הנוכחית מסוגלת לבצע. כמיטב המסורת מזרחי ופדרמן הצליחו לבזות גם את אריק שיבק, בראיון מוזר לחדשות ערוץ 2. הראיון היה מוזר כי שותפם אודי רקנאטי הוא  הבעלים של ערוצים 5 ו-10, כי התברר שהמנהל המקצועי ניקולה וויצ'יץ' הוא קונוס ורוב ההחלטות התקבלו בניגוד לדעתו, ובעיקר מוזר הביזוי של שיבק. מאמן מוותר על כבודו, מוציא יש מאין מהקבוצה הכי גרועה בתולדות מכבי ת"א, ומקבל בתמורה הבטחה ש"נסתדר"? מישהו היה מעלה בדעתו לתת הצעה כזאת למאמן זר?

המבחן האמיתי רק מתחיל. אותה שיטת פיינל-פור שמכבי ת"א איימה לפרוש מהליגה אם לא תבוטל, אולי תציל לה את העונה. אותו תואר אליפות שמכבי ת"א דאגו לרוקן אותו ממשמעות, כי מקומם ביורוליג מובטח, הפך לקרש הצלה. השאלה הגדולה, האם האוהדים הזועמים יקנו את הסיפור ואת מנוי לעונה הבאה.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות