פבר' 28 2017

פיטורי מאמנים, סימפטום לניהול גרוע.

מאת: admin בשעה 11:41 נושאים: כללי

בפברואר 2016 נערכה פגישה בין שרון דרוקר ליצחק פרי, יו"ר עירוני ראשון לציון. פרי התלונן שהקבוצה לא מתפקדת, דרוקר טען שהקבוצה שנבנתה היא מצוינת. הפסד למכבי ת"א ב-15 באפריל, דרוקר נשלח הביתה.  במקומו הגיע אריק שיבק שפוטר מאילת אחרי עונה מדהימה, והצעיד את ראשון לציון לאליפות היסטורית.

בפברואר 2017 התקיימה שיחה בין פרי לשיבק. פרי ציפה שהמאמן שהביא לו אליפות בקיץ, יתפטר ויחסוך לו כמה משכורות. שנת הלימודים מתחילה ב-1 בספטמבר, החגים מגיעים באוקטובר, ובמרץ-אפריל פרי מפטר את המאמן.  נכון שלא את כל המאמנים הוא פיטר, רק את צביקה שרף, שרון דרוקר, אריק שיבק, פיני גרשון, אפי בירנבוים, ויסלחו אלה ששכחתי.

שיבק יכול לבוא בטענות רק לעצמו. איזה אידיוט לוקח או ממשיך לאמן קבוצה אחרי עונת אליפות? רוב האלופות להוציא מכבי ת"א, נופלות בעונה שאחרי. שחקנים עוזבים, המוטיבציה יורדת, בעל הבית תופר חליפות וחי בסרט, ואז מתחילות הצרות.

כשמאמן טועה מפטרים את המאמן. כששחקן טועה מפטרים את המאמן. וכששופט טועה… מפטרים את המאמן. מותר לטעות, אבל לא לחזור על אותה  פעמיים. שיבק ניצח את מכבי ת"א בשלושה משחקים רצופים, והגיע לגמר עם קבוצה בינונית כמו אילת. בפעם השנייה כשניצח את ירושלים בארנה, והביא לקבוצה בינונית כראשון לציון אליפות.

נהדר שבכל עונה יש אלופה שונה, אבל אסור להתבלבל: לפרי היו שלושה זרים נפלאים: כריס רייט, מארק ליונס ודריל מונרו (שהביא לו שרון דרוקר!),  הרכז הישראלי הטוב בליגה אבי בן שימול (שמושבת לסירוגין העונה), ויום קליעה חד-פעמי של שון דוסון (שעשה בפלייאוף 2 מ-20 ל-3, במשחק האליפות 5 מ-7,  ובשני ההפסדים האחרונים 1 מ-6 מחוץ לקשת). המסקנה:  אם המאמן שהביא אליפות לא מסוגל לנצח את נהריה והפועל ת"א, כנראה שהוא איבד את "זה". הגיוני, לא?

זכותו של יו"ר לפטר מאמן. את מי רציתם שיפטר, את שון דוסון, שלא עשה הכנה לעונה עם הקבוצה ולא שיחק 9 משחקים בגלל פציעה? את צ'רלס תומאס שהממוצע שלו בקריירה 16.8 נקודות, והעונה עושה רק 9.8? לטחון למאמן כל המשחק באוזן, ולתפוס את הראש כששחקן מחטיא ליי-אפ, לא מוסיף בטחון לא למאמן ולא לשחקנים. שיבק אשם כי בזכות האליפות שהוא הביא, פרי טוען שהשיטה עובדת – פיטרתי מאמן ולקחתי אליפות, מה אתם מבלבלים את המוח?

פרי מאמין שאם הוא ישב ליד מאמנים גדולים, הוא "יודע כדורסל". יכול להיות שהוא צודק. אני מציע שינהל בעצמו משחק אחד. רק אחד. שירגיש את ההבדל בין לדעת מה צריך לעשות לבין לעשות, וניראה פעם אחת מה הוא באמת יודע. אם רוב המאמנים הבכירים בישראל לא מספיק טובים בשבילו, אולי הבעיה היא הוא?

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות