פבר' 28 2017

Waze לספורט, זה מה שצריך

מאת: admin בשעה 11:37 נושאים: כללי

ה-Waze הוא אחת ההמצאות הגדולות של השנים האחרונות. חבל שאין לנו  Waze גם בתחומים נוספים כמו Waze  ללימודים, Waze  לעסקים, או Waze לאימון וניהול ספורט. הייתם כותבים לאן אתם רוצים להגיע בדיוק, והאפליקציה הייתה נותנת לכם את המצב המדויק שלכם ואופציות לסגור את הפער.

רוב האפליקציות נותנות תשובות. ה-Waze  הצליח בענק, כי המפתחים שלו ידעו לשאול את השאלות הנכונות. בתחומי הניהול והספורט ישנם לא מעט מצבים של חוסר בהירות, שמקשים על קבלת ההחלטות. קבוצה מנצחת  ופתאום מתחילה להפסיד. קבוצה מחתימה שחקן שיש לו רקורד מצוין בקבוצות אחרות, והוא נכשל בפעולות פשוטות. למה קבוצה אחת משקיעה כסף קטן ומצליחה, וקבוצה שנייה משקיעה כסף גדול ונכשלת.

ה-Waze כשיטה, יעזור לכם לקבל החלטות. שאלו את עצמכם שלוש שאלות.  השאלה הראשונה: לאן אני רוצה להגיע בדיוק? תשובה: סמנו מטרות. לא קשקושים כמו: אני מקווה להשיג תוצאה טובה, כי אין "תוצאה טובה". לפעמים הפסד 1:0 יעלה אותך לבית האלופות בצ'מפיונס ליג, לפעמים ניצחון 0:1 לא יספיק בשביל להישאר בליגה. מטרה צריכה להיות מדויקת, חדה ומדידה.

בעידן בו השעון במשחק כדורסל מראה דיוק של עשיריות שנייה, ושופטים נעזרים ב-וידיאו לקבוע אם סל נקלע בזמן החוקי, שחקן, מאמן או מנהל לא יכול להתנהל "בערך". מסירה שמגיעה לידיים או לרגליים של שחקן באיחור של חצי שנייה, יכולה להיות ההבדל בין ניצחון שמוביל לעונה נפלאה, לבין הפסד שיעלה בהפסדים של מיליונים. יש לכם מטרות מדויקות?

השאלה השנייה שכדאי שתשאלו את עצמכם: איפה אני נמצא באמת? נכון שלפעמים קשה לדעת איפה אנחנו נמצאים באמת, כי הכל משתנה במהירות. אבל בלי האינפורמציה הזאת קשה לקבל החלטות. עומרי כספי עשה קריירה מדהימה ב-NBA. העתיד ניראה מבטיח, פתאום הגיע לסקרמנטו מאמן חדש, הושיב אותו על הספסל, שלח אותו בטרייד לניו אורלינס 'פליקנס', במשחק הראשון נשברה האגודל, כספי שוחרר והעתיד ניראה מעורפל.

הפועל באר שבע עשתה עונה נפלאה באירופה. ניצחונות על אינטר מילאנו, סאותהמפטון, אולימיפיאקוס, 11 נקודות פור על מכבי ת"א. השחקנים אלילים, המאמן גאון. תוך חודש הפער מול מכבי ת"א הצטמק לשלוש נקודות, הפסד בית לבשיקטש סיים את המסע המופלא באירופה, מאור בוזגלו עם רגל בחוץ, כל משחק ליגה הופך למלחמת עולם. צריך לחשב מסלול מחדש.

מכבי ת"א בכדורסל עשו העונה כמעט כל מה שהיו יכולים, כולל הגדלת תקציב. עשו טעויות, ניסו לתקן אותן, כל הכבוד שהם לא מוותרים. בשיא הבלגן הצליחו להתארגן בזמן הנכון, ולקחו גביע כנגד הסיכויים. הגביע כבר בארון, יש פער מבטיח בצמרת הליגה, עונת היורוליג לפרוטוקול, מה עכשיו?

הפועל ירושלים התמקדה העונה באירופה, ועד עכשיו הצליחה. זה לא אומר שהיא יכולה להרשות לעצמה להפסיד גביע ושמונה משחקי ליגה מתוך 19. מועדון רציני לא חי או-או, אלא גם-וגם-וגם. אפשר לוותר בטווח הקצר, בשביל להרוויח בטווח הארוך, השאלה מה הסיכון ומה הסיכון. אם כבר מקריבים משחקי ליגה, תעשו את זה בשביל לקדם את רפי מנקו. שלחו אותו לאילת, ונשארו בלי מספיק ישראלים.

אם ירושלים היו יודעים לאן הם רוצים להגיע בדיוק, ואיפה הם נמצאים באמת, הם לא היו מפסידים גביע בבית. גמר גביע צריך להגיע בשיא הכושר, פיאניג'אני צלע בקושי את חצי הגמר. משחקים פוקר על האלתורים של קרטיס ג'רלס, שחקנים סביבו איבדו את הבטחון. רכז נוסף זו מחשבה בכיוון הנכון.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות