ינו' 30 2017

צחוק מהעבודה ומהמעבדה.

מאת: admin בשעה 23:03 נושאים: כללי

ישראל היא גן עדן לספורטאים זרים, במיוחד לכדורסלנים אמריקנים. הם משלמים מס הכנסה מוקטן, חלקם לא משלמים בכלל. מזג האוויר כאן נפלא,  הנשים יפות, חלקם התחתנו עם ישראליות ולא רק בשביל לקבל אזרחות. האוכל נפלא, תל אביב שוקקת מסביב לשעון, והכי חשוב, אין כמעט בדיקות סמים.

מכבי ת"א היא קבוצה מבוקשת באירופה. משלמים מצוין ובזמן, מפנקים את השחקנים. במכבי ת"א יפטרו שלושה מאמנים לפני שישחררו שחקן. השחקן הוא מלך… עד שיחליטו להפטר ממנו.

צריך לברך על כל בדיקת סמים לספורטאי, אבל אפשר להבין שחקן שנמאס לו לשבת בחדר הלבשה שעות, כשהבן שלו מחכה בנתב"ג, וניסיונות חוזרים ונשנים שלו לתת שתן נפסלים. אם אתה נקי, אל תזוז עד הבוקר. נתפסת? קום ולך. גם לבזבז שעות וגם לעזוב באמצע? מוזר, במיוחד כשווימס ידע כמה יעלה לו סירוב לבדיקה.

פרופ' שרייבר, יו"ר הועדה למניעת סימום, אישר שהבדיקה שנערכה לסוני ווימס, גל מקל ו-ויקטור ראד, הוזמנה ע"י מכבי ת"א. אני משער שלא גל מקל היה החשוד העיקרי, לכן הפרשה מדורגת גבוה ב"היכל התהילה" של הביזיונות הצהובים. השיא מוחזק בידי השחקנים הישראלים, שהגישו תביעה נגד המעסיקים שלהם ונגד מנהלת הליגה, בדרישה לבטל את "חוק הצעירים". אחרי שהתביעה הוגשה, מכבי הצטרפה לשחקניה והפכה מנתבעת לתובעת. בית המשפט אמר את דברו ברור וחד, ונפנף את החבורה מכל המדרגות.

הביזיון הוא לא מעצם הבדיקה שהוזמנה ל-ווימס, אלא מהדרך ומהשתיקה. אם למכבי ת"א היה מידע שהשחקן משתמש בחומרים אסורים, מותר לה להזמין בדיקה. השאלה, האם מכבי היו מזמינים בדיקה, גם אילו סוני ווימס היה שחקן השנה ביורוליג, וצולף 25 נקודות למשחק? ואם הייתה מגיעה בדיקה אקראית, האם מכבי היו נותנים ל-ווימס לצאת מחדר ההלבשה בלי לתת שתן? אני מניח שהם היו שולחים מישהו להביא את בנו, שלטענתו חיכה בנתב"ג.

ברור מי הנפגע ומי המרוויחים מפסילה של ווימס. מאחר שהבדיקה הייתה יזומה והתוצאות לא הפתיעו, מכבי היו צריכים להיות מוכנים עם הודעה ולפרסם אותה מיד. מועדון ששמו הטוב שווה עשרות מיליונים, לא יכול לתת לספקולציות לתפוס תאוצה. זו אסטרטגיה שמתאימה לימים, בהם היה אפשר לספר לעיתונאים שאולסי פרי חולה בשפעת. בהסכמי הפרידה משחקנים ומאמנים, מכבי ת"א מכניסים לפעמים סעיף, שמחייב את  השחקנים לשמור את התלונות לעצמם, כל זמן שהם ממשיכים לקבל משכורת.

למרות שדעתי על אמינות ההודעות שמפרסמת מכבי ת"א בכדורסל ידועה, קשה להבין איך מועדון שמיהר להוציא הודעה ב-02:38 בלילה כשפיטרו את ארז אדלשטיין, לא מגיב על סיפור סוני ווימס שכבר מסתובב בחוץ כמעט 24 שעות.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “צחוק מהעבודה ומהמעבדה.”

  1. ירוןבתאריך 30 ינו' 2017 בשעה 23:50

    מקרה ויל ביינום הוא הוכחה שאם מכבי רוצה שחקן היא תתעלם מכל מעלליו וגם שמעון ידאג ביצמו להוציא אותו מהמעצר. הכל בהתאם לאינטרס זה ברור כשמש וזה גם יהיה ברור לשופט/בורר שיטפל בתביעתו של ווימס.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות