ינו' 03 2017

לא יהיה כלום, כי אין כלום.

מאת: admin בשעה 20:55 נושאים: כללי

לא יהיה כלום, כי אין כלום.

אחד הציע לרמטכ"ל לבנות רכב שיורה טילים, מוציא כנפיים והופך למטוס קרב, מגיע לים מקפל את הכנפיים והופך לצוללת. הרמטכ"ל בהלם. האם בנית דגם כזה? לא, עונה הבחור, לי יש רעיון. בשביל מה יש רמטכ"ל? תבנה אתה.

למירי רגב, השרה שבאה לעשות סיבוב על התרבות והספורט, יש המון עיסוקים ורעיונות. מה שיוצא מהם זה בעיקר הודעות לעיתונות. הגברת רגב בעיקר מנחה. "הנחיתי" את המנכ"ל, המפכ"ל, הרמטכ"ל. אני את שלי עשיתי, אם זה לא יקרה זו בעיה שלהם.

מאחר שישראל היא אלופת העולם ברוב הענפים, יש לשרה פנאי להשתתף בטקס פרידה מהכבאים הזרים שסייעו בכיבוי השריפות בנובמבר שנערך בבסיס חצור (הייתה תחרות קפיצה לגובה מעל מדורה?), לצאת להגנת ראש הממשלה (אין לרוה"מ דובר?), ולהיפגש עם חברי ליכוד ברמת גן בזמן ההצבעה על חוק וינגייט בכנסת (סיפור ישן). ומה שווה אולימפיאדה אם אי אפשר לקחת לריו דה ז'ניירו את הפמליה הגדולה ביותר שיצאה אי-פעם ללוות שר ספורט, ולשלוח בכל יום תמונות ודיווחים שוטפים על מירי קופצת על מדליסטים?

בערב השנה החדשה התארחה השרה רגב בתוכנית סיכום 2016 בערוץ הספורט. בתוכנית חגיגית לא נהוג להתקיל שרה בשאלות מביכות, אבל יש גבול. הכותרת על המסך: שרת הספורט הכריזה על הקמת תוכנית "מאלפים לאלופים". שום הודעת דובר לא תהיה שלימה, אלא אם שולבו בה המילים פריפריה, תוכנית לאומית, והנחיתי. אז מדובר בפרויקט גרנדיוזי להקמת 200 מגרשי דשא סינטטי לכדורגל. רובם בפריפריה, כמובן.

שר התחבורה חונך מחלפים, שרת הספורט מעניקה גביעים. זה בסדר גמור. ההבדל שהוא חונך מחלף שכבר הוקם וקיים, והיא מדברת על דברים שלא קיימים וספק אם יתקיימו. אף אחד לא מצפה ממירי רגב שתכשיר בעצמה מגרשי כדורגל, אבל אף מגרש עדיין לא הוקם, אין אפילו אישורים להעברת הכספים, ולא ידוע מי הרשויות שיהיו זכאיות למגרש כזה.

חולפות שתי דקות והכותרת מתחלפת: תמצית הספורט בעיני מירי רגב, זה לנצח ולשים את הפוליטיקה בצד. היא כמובן התכוונה לג'ודאי המצרי שסירב ללחוץ את ידו של אורי ששון, אולי לג'יבריל רג'וב שמנסה להעיף את ישראל מפיפ"א. רגב לא התכוונה כמובן לפוליטיקאית שבאה לעשות סיבוב על הספורט והתרבות, וניסתה לחסום תקציבים לתיאטראות בגלל דעות פוליטיות.

מקוצר מקום לא נתעכב על "גל הנוסטלגיה", שכמובן לא הוקם אחרי מותו הטראגי של גבי שושן, ונעזוב גם את ההחתמה של פרננדו היירו, שנחגגה בקול גדול אבל מעולם לא יצאה אל הפועל. מיליון שקלים נחסכו. לא נפרט את כל ההצהרות שלא נמצא להן כיסוי, חוץ מאחת: לפני מספר חודשים סוכם בין שרת הספורט לשר לבטחון פנים, גלעד ארדן, על הקמת יחידה למלחמה באלימות ובגזענות. את הרעיון הזה אני מגלגל כאן כבר שנים, ומי שירים את הכפפה תבוא עליו או עליה ברכה.

כששרת הספורט טורחת להדגיש שהיחידה ביצעה מעצרים וטופלו מתפרעים, היא אולי מתכוונת למעקבים ולמעצרים של "לה פמיליה". אז לידיעתה, את העבודה ביצעה יחידת ימ"ר חוף, ואילו היחידה למאבק באלימות ובגזענות בספורט, מעשה ידיה להתפאר, עדיין לא הוקמה ולא פועלת. אולי מספיק עם החרטה?

חברי מרכז ליכוד מתפעמים יותר מקפיצה על ירדן ג'רבי והסתחבקות עם אלונה ברקת, מאשר עזרה לאשקלון שבקושי גומרת את החודש, לבקרה על קבוצות כדורגל שמתפרקות,  וביטול הפטור ממס הכנסה שניתן במדינת ישראל לספורטאים זרים, פוגע בישראלים ובסופו של דבר גם בנבחרות ישראל. עשרות מיליוני שקלים היו יכולים ללכת לספורט בפריפריה (פעם שלישית גלידה).

חבל על הזמן. לא יהיה כלום, כי אין כלום.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות