אוג' 26 2016

מירי טורס

מאת: admin בשעה 22:01 נושאים: כללי

החיבור בין ספורט לתרבות הוא מאולץ. כשהמשרדים הקטנים הופרדו ממשרד החינוך, התיק היה רזה מדיי בשביל מתן וילנאי. אז חיברו את משרד המדע. מ-2009 (לימור לבנת) נותרו תיקי הספורט והתרבות, ונדמה לי שהגיע הזמן לעבות את המשרד. כי חוץ ממהומות ובלגן, לא קורה הרבה בספורט ובתרבות. אז למה לא לצרף את תיק התיירות?

יריב לוין, כאוהד הפועל ת"א, ישמח לתרום משהו לספורט. תיירות, כי מירי רגב, בין תמונות קבוצתיות עם אלופת המדינה ומחזיקת הגביע בכדורגל, לבין התעלסות פומבית עם מדליסטים בג'ודו, נוסעת לטייל מלווה בפמליה שמייצרת בעיקר כותרות. סגירת תקציבים לערבים שאינם נאמנים למדינה (למרות ששר האוצר הסביר שזה לא בסמכותה ושקל לא יקוצץ), או הכרזה על ביטול מס הכנסה על מענקים למדליסטים (שגם זה לא יקרה).

לימור לבנת נסעה לאולימפיאדת לונדון בליווי המנכ"לית אורלי פרומן, וראש מנהל הספורט אורי שפר. שום יועצים ודוברים. לבנת צפתה בטקס הפתיחה, השתתפה בטקס לזכר הי"א מחוץ לכפר האולימפי, ואחרי יומיים-שלושה חזרה לארץ. לאולימפיאדת הפרלימפיים נסעה בעצמה, עם ראש המטה בלבד, והמשיכה לפסטיבל אדינבורו בסקוטלנד, שם הופיעה להקת בת דור.

משרה שמקבלת תיק שאין לה מושג בתחום, אפשר לצפות שתלמד את החומר לפני שהיא מפגיזה. הבעיה שלתרבות ולספורט יש מדורים גדולים בעיתונים ותוכניות רדיו וטלוויזיה, וחביות הבנזין מחכות לגפרור שיצית. מה שווה הספורט, אם אנחנו לא שולטים בו? שמעתם את ישראל כץ מקריין תשדיר לחנוכת תחנת רכבת, או ממליץ על מכונית שחבר שלו מייבא?

אין כמו אור השמש לחיטוי. כשכולם עסוקים במירי רגב, אף אחד לא שם לב שלמנהל הספורט של מדינת ישראל אין כבר שנה מנכ"ל, ואת הוצאות הטיול הקבוצתי לאולימפיאדה לא נדע כנראה לעולם.  מעניין האם היועצת המשפטית עופרה שרון, שיודעת לעמוד על שלה, תתגמש אחרי שתחזור מריו. גיא אטיאס, איש חשוב, אחראי על הכסף. האם מאות אלפי שקלים למדליסט, כולל גם מדליות אולימפיות לפראלימפיים? אני אמשיך לחפור, כי בפעם הבאה, זה ההימור שלי, שמירי רגב תצטרך להציג חוק, היא לא תעדיף מפגש חברי ליכוד ברמת גן.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות