אוג' 24 2016

אלי טביב, איש אלים, ימשיך לנהל את בית"ר ירושלים

מאת: admin בשעה 8:34 נושאים: כללי

דונלד סטרלינג, הבעלים של לוס אנג'לס "קליפרס", נתפס באמירה גזענית נגד שחורים. תוך יומיים הודיע לו אדם סילבר, הקומישנר של ה-NBA, שהוא מורחק לצמיתות וקנס אותו ב-2.5 מיליון דולר. סטרלינג פנה לבית המשפט, וטען שמדובר בתקלה יחידה ב-35 שנות בעלות על הקבוצה, אבל  בית המשפט אילץ אותו למכור את הקבוצה.

מעניין מה התעלול שמכין לנו אלי טביב, שימלא כמובן את החלטת הועדה להעברת זכויות במלואן. אני מנחש שהוא יעביר את זכויות הניהול של בית"ר ירושלים לחתול שלו מיצי. באמריקה זה עובד אחרת: גם אשתו של סטרלינג, שהחזיקה ב-50 אחוז מהבעלות על ה"קליפרס", וטענה שאי אפשר להעניש אותה על מעשי בעלה, אולצה להעביר את מניותיה לרוכש סטיב באלמר. בית המשפט קבע שאם סטרלינג יתבע את ה-NBA ויזכה, הוא יהיה ראוי לפיצוי כספי, אבל הבעלות תישאר בכל מקרה של באלמר.

ב-2.2.13, הועדה להעברת זכויות אישרה את העברת הבעלות על בית"ר ירושלים מארקדי גאידמק לאלי טביב, וציינה שידוע לה שנגד טביב תלוי ועומד כתב אישום חמור בעבירות אלימות ושיבוש ראיות. למרות זאת העברת הבעלות אושרה. כאן הכל התחיל, ובאותו יום גם נגמר.

אלף חכמים לא יצליחו  לשלות משלולית הכדורגל העכורה, את האבן שפיקחים היו מונעים את הטלתה. להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגה אין כלים, או שאין אומץ להשתמש בכלים. טביב הורשע ב-26.6.14. שנתיים וארבעה חודשים לקח לאימפוטנטים בהתאחדות לשלול ממנו את זכויות הניהול. מי שמרחם על אכזרים, סופו שיתאכזר לרחמנים. תקראו את פסק הבוררות של עו"ד חנוך קינן, בעניין עומר אצילי, ותבינו איך מתנהלת בית"ר ירושלים.

הכדורגל לא לבד. לפני שאבנר קופל נבחר ליו"ר איגוד הכדורסל, הזהרתי את חברי הנהלת האיגוד, שהם עומדים למנות אדם שעומד לפני שימוע בפרשה חמורה של העלמת מס במיליונים וזיוף מסמכים. הם בחרו בו פה אחד. כתב האישום הוגש. חלק מהאנשים כבר הורשעו. קופל התפטר תוך פחות משנה. למה אין בתקנון איגודי הספורט סעיף שקובע באופן שאינו משתמע לשתי פנים, שלא יוכל מי שהוגש נגדו כתב אישום או שהורשע בעבירה מרמה מסוימת, לשמש כחבר הנהלה במוסד ספורט, להיות בעל קבוצה, או לשמש בה בתפקיד כלשהו.

כשאין דין ואין דיין, יש פרשנויות, הסברים, שיקולים, הקלות, התפתלויות, והחלטות שאינן  קשורות למציאות. מהחלטת הועדה אפשר לחשוב בטעות שאלי טביב (שחיבק את לה פמיליה) הוא בכלל גיבור שכשל בעת מילוי תפקידו כלוחם במערכה להדברת האלימות. שלילת בעלותו על בית"ר ירושלים, הייתה מהווה בעצם פרס לאלימות. אם הועדה הגיעה למסקנה ההזויה הזאת, בהסתמכה על ה"עובדות" שמצוינות בסעיף 4, אני מציע לחברים הנכבדים שיפרסמו התנצלות בפני אוהדי הפועל ת"א, לפני שהם חוטפים תביעת דיבה. אפילו המשטרה לא ייחסה לאוהדי הפועל הטמנת הרימון מתחת למכוניתו של טביב.

החלטת הועדה היא בדיחה עצובה. טביב צוחק, אתם בוכים.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות