אוג' 16 2016

מוריס סמדג'ה צריך להדליק משואה ביום העצמאות.

מאת: admin בשעה 21:13 נושאים: כללי

*

מעטים זוכרים איזו דרך עבר ענף הג'ודו בשנים האחרונות. עד 2010  ניהל את איגוד הג'ודו אדי קואז, שהביא את האיגוד לשפל מקצועי וכלכלי. במשך 14 שנים עשה קואז באיגוד כבתוך שלו, עד שהודח בעקבות פסקי דין ודו"ח מיוחד של רואה חשבון, בו נמתחה עליו ביקורת חריפה. קואז נחקר במחלק ההונאה במשטרה, החשב הכללי ורשם העמותות התריעו על אי סדרים בניהול התקציבי של איגוד הג'ודו, ואחת מנסיעות הנבחרת לטורניר בסבב גביע העולם בוטלה כי לא היה כסף. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע ש"ניגוד העניינים בו מצוי אדי קואז הינו חמור וממשי, תוך העדפת האגודות המסונפות לרשת המועדונים שלו "ג'ודוקאן", על פני האינטרסים של האיגוד וקידום אינטרסים אישיים שלו בניגוד לדין".

מי זוכר שלפני שש שנים מינה השופט איתן אורנשטיין מפרק זמני לאיגוד הג'ודו, ומשם החל עידן משה פונטי. פונטי הימר בדרך לריו על ירדן ג'רבי, במאבק המתוקשר עם אליס שלזינגר. תארו לעצמכם איזו מהומה הייתה פורצת, אילו שלזינגר הייתה מדליסטית במדי בריטניה וג'רבי מחוץ לפודיום. ישראל היא מדינה קטנה, הצפיפות מייצרת ניגודי אינטרסים, ובתוך העיסה הדביקה הג'ודו הצליח לייצר שרשרת הצלחות. פונטי שאימן את אורן סמדג'ה בברצלונה, הוא יו"ר איגוד הג'ודו. סמדג'ה הוא המאמן של אורי ששון, ומאחר ששרת הספורט גם אחראית על טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות, סביר שאיש ג'ודו יהיה בין מדליקי המשואות.

כבודם של המנצחים במקומם, אבל אולי הגיע הזמן לעשות כבוד לאבות המייסדים. מה דעתכם על מוריס סמדג'ה, אביו של אורן, שהיה המאמן של משה פונטי בבאר שבע.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “מוריס סמדג'ה צריך להדליק משואה ביום העצמאות.”

  1. ליאור ברוסבתאריך 10 ספט' 2016 בשעה 19:12

    אין ראוי יותר ממוריס סמדג'ה .

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות